Про це пише оглядач Financial Times, зауважуючи, що російський президент прибув сьогодні в Анкару.
"Дистанціювавшись від лінії Вашингтона і Брюсселя щодо поведінки Росії в Україні, Анкара скористалася можливістю збільшити експорт своїх товарів на фоні санкцій. Минулого тижня міністр аграрної політики Туреччини хвалився, що за 9 місяців експорт курятини і морепродуктів в Росію збільшився в п'ять разів. В цей же час міністр енергетики країни відвідав Москву, сподіваючись отримати нижчу ціну на газ, яка б зробила Росію найбільшим постачальником енергії для Туреччини", - йдеться в статті.
"Наші турецькі партнери відмовилися приносити в жертву свої інтереси заради чиїхось політичних амбіцій", - сказав Путін турецьким журналістам.
Оглядач також пише, що візит Путіна підкреслює його особисті відносини з Ердоганом, якого вдома також звинувачують в авторитаризмі.
"В розмові між собою Путін і Ердоган не дають волю емоціям і не ведуть діалог з позиції своїх взаємодій з іншими лідерами", - сказав експерт Солі Озел з Університету Кадір Хас в Стамбулі.
Між президентами Туреччини і Росії є одне спірне питання – політика щодо Сирії. Раджеп Ердоган один із найбільших у світі противників президента Башара Асада, в той час як Путін підтримує режим сирійського президента.
Однак вести діалог їх змушує той факт, що Росія залишається найбільшим інвестором в турецьку економіку і торговельним партнером. В цей же час, німецьке видання Focus писало, що Ердоган і Путін хоч і з різних причин, але налаштовані проти Заходу. Турецькому президенту не подобається, що його країну не прийняли в ЄС. А Путін скаржиться на економічні санкції за агресію проти України. Попри це, на думку оглядача німецького видання, Ердоган і Путін можуть домовитися про співпрацю проти Заходу.