Ердоган і Путін можуть домовитися про співпрацю проти Заходу – Focus

Поділитися
Ердоган і Путін можуть домовитися про співпрацю проти Заходу – Focus Ердоган і Путін можуть домовитися. © Facebook/Recep Tayyip Erdoğan
Президент Росії шукає союзників проти Заходу через Україну, а лідер Туреччини якраз невдоволений ЄС за відмову в членстві.

Сьогодні відбудеться зустріч президентів Росії і Туреччини, в яких останнім часом дуже багато спільного. Офіційно Раджеп Ердоган і 3 будуть говорити про розширення співпраці. Однак можна здогадатися, що лідери будуть "жалітися" один одному на Захід.

Про це пише оглядач німецького видання Focus. Володимир Путін і Раджеп Ердоган очолюють країни, які в минулому були впливовими імперіями. І обоє лідерів хочуть повернути цей статус. В цей же час, і Ердоган, і Путін, невдоволені політикою Євросоюзу кожен зі своїх причин: турецькому президентові не подобається відмова надання членства в ЄС, а російському – санкції за розв'язання війни в Україні.

Оглядач пише, що Ердоган нещодавно дав чітко зрозуміти свою жорстку позицію проти Заходу.

"Вони вдають з себе друзів, добиваються нашої довіри, але насправді вони хочуть дивитися, як помирають наші діти", - сказав Ердоган на відкритті комітету з питань торгівлі Організації ісламської співпраці.

В цей же час, Путін шукає нових союзників через погіршення відносин з ЄС. І Туреччина здається йому привабливим партнером, враховуючи, що Анкара не ввела санкції проти Москви.

"Путін відчув себе ізольованим на саміті G20. І тому залишив його передчасно. Після цього в нього зникло бажання кудись їздити з візитом. Але для Ердогана він зробив виключення", - зауважив професор політології Університету Зігена Еберхард Шнайдер.

Туреччина також член НАТО. Тому, на думку експерта, співпраця з Анкарою здається Кремлю дуже цікавою.

"Путін може заявити: дивіться, в мене дуже хороші контакти з одним з членів НАТО. І таким чином знизити ганьбу від санкцій", - вважає Шнайдер.

Ердоган, зустрівшись з Путіним, продемонструє Євросоюзу своє невдоволення переговорами щодо вступу Туреччини в європейське об'єднання. До того ж, президент Туреччини дуже симпатизує російському колезі і копіює його поведінку у відносинах із Заходом.

"Якщо Москва і Анкара домовляться, вони серйозно розширять зону свого впливу, оскільки Росія – постійний член Ради безпеки ООН, а Туреччина – член НАТО. Крім того, їм може вдатися об'єднати навколо себе країни, які невдоволені Заходом", - йдеться в статті.

В цей же час, Росія на третину зменшила поставки газу - постачає Туреччини 27-28 млн кубометрів газу на день, в той час, як контракт передбачає 42 млн.

"Це, звичайно, не дуже хороша річ, це не є чимось сталим. Ми повинні повернутися до умов контракту", - зазначив міністр енергетики та природних ресурсів Туреччини Танер Йилдиз. Туреччина просить Росію збільшити постачання газу через Україну.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі