"Сьогодні комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович опублікувала листи, адресовані відповідно міністру закордонних справ Російської Федерації Сергію Лаврову і міністру закордонних справ України Павлу Клімкіну, які стосуються ситуації щодо кількох осіб, які були затримані та/або ув'язнені владою двох відповідних країн", - йдеться в повідомленні.
У листах, які є аналогічними, Міятович закликала владу України і Росії розглянути в терміновому порядку "найбільш нагальні потреби цих осіб з метою запобігання подальшого погіршення їхнього становища, що може призвести до незворотних наслідків".
"Вона також підтвердила свою пропозицію про надання послуг для допомоги в подоланні тупікової ситуації та сприяння задовільного вирішення положення цих осіб, у тому числі шляхом їхнього звільнення з гуманітарних міркувань", - додали в прес-службі.
Раніше уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова публічно звернулася до офіційних осіб ООН, Ради Європи та правозахисних організацій із закликом вимагати у президента Росії Володимира Путіна забезпечити допуск до українського режисера Олега Сенцова, засудженого в росії за сфабрикованими звинуваченнями, а також звільнити його.
Нагадаємо, 14 травня український режисер Олег Сенцов оголосив голодування в російської в'язниці. Він вимагає, щоб російська влада звільнила всіх українських політв'язнів у РФ і окупованому Криму. За словами Сенцова, якщо його вимоги не будуть виконані, він готовий померти.
МЗС України і Державний департамент США висунули Росії вимогу звільнити Сенцова та інших політв'язнів.
14 червня Європейський парламент ухвалив резолюцію про масштабні порушення прав людини та переслідування українських громадян у Росії і анексованому Криму, а також зажадав, щоб російські влада "негайно і беззастережно" звільнила Олега Сенцова й інших незаконно затриманих громадян України.
Олега Сенцова разом з Олександром Кольченком затримали співробітники ФСБ навесні 2014 року в окупованому Криму. Їх вивезли в Росію, де Сенцова засудили за сфабрикованим звинуваченням в організації теракту до 20 років колонії суворого режиму. Кольченко отримав 10 років позбавлення волі. Обидва провину не визнали.