Місія НАТО аналізує запит Сербії щодо направлення сил безпеки у Косово

Поділитися
Місія НАТО аналізує запит Сербії щодо направлення сил безпеки у Косово © ruserbia.com
Президент Сербії заявив, що планує вимагати повернення сербських військ у Косово.   

Міжнародна миротворча місія під проводом НАТО в Косово (КФОР) отримала запит Белграда щодо повернення поліції та військових сил з Сербії до Косова. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

«Ми отримали листа від Сербії, і зараз ми його аналізуємо. КФОР залишаються надзвичайно обережними та повністю здатними виконувати свій мандат ООН», – заявили в місії у відповідь на запит «Радіо Свобода».

16 грудня міністр оборони Сербії Мілош Вучевіч сказав, що збройні сили країни подали запит до КФОР про повернення до тисячі військових сербської армії та офіцерів поліції в Косово.

Вучевіч повідомив президенту та прем’єр-міністру країни про те, що сербські збройні сили подали письмовий запит, відправивши необхідну документацію електронною поштою. За його словами, Сербія «формально і технічно» ініціювала процедуру.

Президент Сербії Александар Вучич сказав, що планує вимагати повернення сербських військ у Косово. Однак, він очікує, що запит буде відхилено.

Спеціальний представник США на Західних Балканах Габріель Ескобар заявив, що Вашингтон «категорично» проти повернення сербських сил до Косова. За його словами, Косово має міцні гарантії безпеки від Сполучених Штатів через свою участь у КФОР.

Сербія наголошує, що їй необхідно відправити представників своїх сил безпеки через розширення присутності косовської поліції на півночі Косова.

Косово проголосило незалежність у 2008 році. Водночас Сербія вважає регіон своєю територією. Незалежність Косова визнає половина країн ООН, зокрема, США та більшість країн ЄС та НАТО. Україна та РФ не визнали незалежність Косова.

Усі учасники чергового загострення між Сербією та Косовом розуміють, що військового зіткнення допускати не можна. Адже це буде війна не так Сербії та Косова, як Сербії з Косовом і НАТО. Що для сербського президента означатиме кінець його політичної кар’єри — у кращому разі. Але кроки до війни зроблено. Судячи з усього, не без допомоги Росії.  Докладніше — у статті Володимира Цибульника «Блокада в Північному Косові: крок до війни чи миру?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі