Мінська група ОБСЄ закликала Вірменію і Азербайджан припинити вогонь в Нагірному Карабасі

Поділитися
Мінська група ОБСЄ закликала Вірменію і Азербайджан припинити вогонь в Нагірному Карабасі Бойові дії на території Азербайджану тривають © Reuters
Сторонам слід укласти перемир'я, щоб хоча б забрати останки загиблих з поля бою.

Учасники Мінської групи ОБСЄ, яка з 19994 року намагається врегулювати конфлікт в Нагірному Карабаху, закликали Вірменію і Азербайджан до припинення бойових дій і повернення за стіл переговорів.

«Співголови рішуче засуджують насильство в зоні нагірно-карабахського конфлікту і висловлюють тривогу в зв'язку з повідомленнями про зростання жертв серед цивільного населення. Ніколи і за жодних обставин не можна нападати на цивільних осіб або загрожувати їм. Співголови закликають сторони повністю дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань щодо захисту цивільного населення», - йдеться в заяві групи, поширеній у п'ятницю, 2 жовтня.

Укладачі заяви, констатували, що участь у конфлікті зовнішніх сторін підриває зусилля з досягненню стійкого миру в регіоні.

У документі також міститься заклик до негайного припинення бойових дій і відновлення предметних переговорів без попередніх умов.

Співголови вказали на необхідність припинення вогню в гуманітарних цілях, щоб сторони могли забрати останки загиблих військовослужбовців у координації з ОБСЄ і Міжнародним комітетом Червоного Хреста.

Нагадаємо, вранці 27 вересня карабахський конфлікт спалахнув з новою силою. Сторони конфлікту - Вірменія і Азербайджан - звинуватили один одного в наступальних діях і ракетний обстріл житлових кварталів в регіоні Арцах (нинішній Нагорний Карабах і прилеглі території).

Обидві держави оголосили військовий стан, а Вірменія - ще і загальну мобілізацію.

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах в 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Нагорний Карабах і сім прилеглих до нього районів - 20% території Азербайджану - знаходяться під окупацією збройних сил Вірменії. У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню. Територіальний конфлікт не врегульовано досі.

Баку почало наступ в Нагірному Карабаху, прагнучи відновити суверенітет над регіоном. Найближчі дні покажуть, чи вдасться Азербайджану досягти своєї мети. Поки ж азербайджанська армія взяла під контроль шість населених пунктів регіону і кілька стратегічних висот в зоні конфлікту. Про те, що відбувається в Нагірному Карабаху, читайте в статті Володимира Кравченка «Осіннє загострення».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі