Міністр нафтової промисловості Ірану Джавад Оуджі та міністр енергетики Саудівської Аравії принц Абдулазіз бін Салман зустрілися в кулуарах конференції ОПЕК у Відні. Про це повідомляє Reuters.
Відновлення дипломатичних відносин країн відкрило шлях до потенційної двосторонньої співпраці у різних сферах.
"Оуджі і бін Салман обговорили двосторонні питання між Іраном і Саудівською Аравією, включаючи інвестиції в нафтогазову промисловість і вивчення можливості спільних інвестицій", - повідомило офіційне інформаційне агентство Ірану IRNA.
Такі питання, як торгівля вуглеводнями і розробка спільних родовищ, також були серед тем переговорів.
Раніше повідомлялося, що Саудівська Аравія та Іран домовилися відновити дипломатичні відносини в межах угоди за посередництва Китаю.
Китай посів місце поруч зі США як держава, відповідальна за події на Близькому Сході. До цього моменту американці залишались єдиною силою, котра мирила ворогуючі сторони та встановлювала регіональний порядок. Навіть СРСР це було не до снаги. Тепер увесь світ побачив картинку, коли ту саму роль виконує Китай. Чи є загроза "вигнання" США з Близького Сходу або перетворення Китаю на регіонального гегемона? Які стратегічні цілі Пекіна в цьому надзвичайно складному регіоні? Про це — у статті Віктора Константинова "Між США і Китаєм розгортається холодна війна: де зараз головний фронт".