Міністр оборони США закликав НАТО прискорено впровадити план з посилення альянсу

Поділитися
Міністр оборони США закликав НАТО прискорено впровадити план з посилення альянсу Альянсу загрожує ІДІЛ з півдня і Росія - зі сходу © thanhnien.vn
Проактивний підхід альянсу до вирішення проблем безпеки повинен враховувати не тільки переозброєння систем ПРО, але також планування наземних операцій і логістику у театрі військових дій.

План дій щодо посилення охорони південного і східного кордонів Північноатлантичного альянсу необхідно реалізувати якнайшвидше, заявив міністр оборони США Ештон Картер, підбиваючи підсумки зустрічі міністрів оборони країн НАТО та держав-партнерів, що проходить 9-11 лютого у Брюсселі.

"У цей вечір будуть чітко розподілені обов'язки з реалізації плану кампанії (щодо посилення кордону альянсу), і в плані переозброєння балістичних ракетних систем ПРО. Ми погодили і поділилися з колегами операційним планом кампанії, і його потрібно реалізувати якомога швидше", - сказав він.

Картер уточнює, що треба враховувати ризики пуску ракет з Сирії та Іраку, з територій, які контролюють ісламісти. У цьому контексті він нагадує про військову кампанію, яку планує США спільно з іншими державами на території Сирії, що знаходиться під контролем угруповання "Ісламська держава".

Картер уточнив, що у коаліції можуть брати участь різні держави, які мають можливість брати на себе різні функції: не тільки участь у наземній операції, а, наприклад, і логістику.

Про загрозу для альянсу зі сходу, Картер привів у приклад вторгнення Росії у справі України.

На початку лютого Картер заявив, що Пентагон запросив 3 мільярди 400 мільйонів доларів на 2017-й фінансовий рік на витрати у зв'язку з необхідністю протистояти агресії Росії - вчетверо більше, ніж було виділено на протистояння Росії у минулому році.

Як сказав Картер, США посилюють свою військову присутність в Європі, щоб підтримати союзників у НАТО у протистоянні російській агресії. За його словами, збільшене фінансування повинно піти, зокрема, на таке посилення, серед того й на збільшення військової присутності США у країнах Східної Європи. Крім того, кошти мають піти на збільшення кількості американських військ у Європі, які знаходяться там в порядку черговості, збільшення кількості спільних навчань з союзниками, випереджальну передислокацію на передні рубежі оборони більшої кількості озброєнь і військової техніки або на покращення інфраструктури для досягнення цих цілей.

Кошти, виділені спеціально під програми протистояння Росії, є частиною загального оборонного бюджету на 2017-й рік, який в сумі складає 582 мільярди 700 мільйонів доларів. Цей фінансовий документ просить затвердити Пентагон у рамках програми з протистояння п'яти головним викликам. Сьогодні це, за словами Картера, Росія, Китай, Північна Корея, Іран і екстремістське угруповання "Ісламська держава".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі