Країни-члени Північноатлантичного альянсу в найближчі дні на міністерській зустрічі глав оборонних відомств повинні схвалити нову стратегію стримування та безпеки кордонів.
Про це заявив постійний представник США в НАТО Дуглас Лют перед міністерською зустріччю.
При цьому Лют зазначив, що черговий саміт країн-членів НАТО відбудеться через 5 місяців у Варшаві. Постпред США заявив, що такі міністерські зустрічі країн-членів НАТО необхідні для визначення цілей, які потрібно досягти на саміті.
Як очікується, 10 лютого на міністерській зустрічі буде розглянуто питання щодо стримування і оборони на кордонах альянсу.
"Я думаю, що ймовірно, міністри обговорять нову стратегію для стримування та безпеки для Альянсу, і цю стратегію можна назвати "новітнім стримуванням" або "стримуванням XXI століття", - сказав постпред США.
За його словами, мова йде про оновлення підходів до системи стримування, що базується на посиленні потенціалу альянсу і його життєздатності відповідати на виклики сучасної реальності. Зокрема, це дотримання зобов'язань кожною країною-членом щодо самозахисту, зобов'язань з національної кібербезпеки, зобов'язань бути стійкими у протистоянні "гібридним способам ведення війни".
Одним з головних підходів до посилення системи стримування на кордонах альянсу, підкреслив Лют, є розміщення 6 передових пунктів сил швидкого реагування, які базуються в основному в центрі Європи.
Також важливим чинником у системі стримування є і те, що країни НАТО володіють ядерною зброєю.
Раніше авторитетне американське видання The Wall Street Journal писало, що НАТО розробляє нову стратегію для прискорення процесу прийняття рішень і поліпшення процесу реагування на нетрадиційні види війни, які Росія використовувала в Криму і на сході України.
Після погіршення відносин між Росією і Заходом в результаті української кризи, Сполучені Штати та їх союзники розгорнули додаткове озброєння і провели навчання у Центральній та Східній Європі. Пентагон нещодавно запропонував в чотири рази збільшити витрати на війська і підготовку в Європі в межах зусиль для стримування Росії.
Москва вже давно сприймає діяльність НАТО на її кордонах як загрозу для своєї безпеки.