Мін'юст США пообіцяв підтримати Мюллера у разі його небажання виступати в Конгресі

Поділитися
Мін'юст США пообіцяв підтримати Мюллера у разі його небажання виступати в Конгресі Цікаво, що Барр та Мюллер дружать вже більше трьох десятиліть
Міністерство юстиції також заблокує будь-які спроби викликати у Конгрес членів команди спецпрокурора, заявив генпрокурор США Барр.

Міністерство юстиції США надасть спеціальному прокурору Роберту Мюллеру повну підтримку у разі його небажання виступати на слуханнях Конгресу 17 липня, заявив 8 липня генеральний прокурор США Вільям Барр в інтерв'ю Associated Press.

"Я не знаю, навіщо тягнути його туди і намагатися допитати його з пристрастю. Я не думаю, що з Мюллером слід поводитися так, або піддавати його цьому, якщо він цього не хоче", – прокоментував Барр виклик Мюллера у Конгрес. Генпрокурор припустив, що демократи намагаються створити з показань Мюллера "публічне видовище" і Мін'юст підтримає спецпрокурора, якщо той вирішить, що "не хоче піддаватися такому".

Міністерство юстиції також заблокує будь-які спроби викликати у Конгрес членів команди спецпрокурора, додав Барр. При цьому генпрокурор не став відповідати на питання, яким чином на його рішення вплинула дружба із Мюллером, яка триває вже більше трьох десятиліть.

Нагадаємо, що Роберт Мюллер, який очолював розслідування російського втручання в американські президентські вибори і можливі зв'язки людей з передвиборного штабу Дональда Трампа з представниками Москви, дасть свідчення на слуханнях у комітетах Палати представників у судових справах і у справах розвідки. Слухання будуть публічними. Виступ заплановано на 17 липня. Сам Мюллер неодноразово підкреслював, що не хотів добровільно виступати перед Конгресом і заздалегідь попередив, що його показання не вийдуть за рамки звіту про розслідування втручання Росії в американські вибори.

18 квітня Мін'юст опублікував 448-сторінкову версію доповіді спецпрокурора Мюллера. Розслідування тривало близько двох років. Мюллер прийшов до висновку, що Росія втручалася в американські президентські вибори 2016 року, однак доказів змови між штабом Трампа і РФ немає. При цьому, певні рядки і цілі абзаци тексту були заретушовані. У цьому зв'язку демократи в Палаті представників, які ведуть паралельне розслідування у цій справі, виступили з вимогою до Мін'юсту надати їм невідредагований текст.

Детальніше про звіт Мюллера читайте в статті Олександра Хари "Чи вислизнув Трамп із-під ковпака Мюллера?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі