Мілітаризація Лесбосу та Родосу: Туреччина погрожує Греції через військові навчання в Егейському морі

Відео
Поділитися
Мілітаризація Лесбосу та Родосу: Туреччина погрожує Греції через військові навчання в Егейському морі Грецькі солдати Військово-морських сил під час спільних навчань з американцями / фото ілюстративне
Туреччина та Греція мають історію десятиліть суперечок, йдеться про територіальні претензії в Егейському морі. За останні півстоліття країни тричі була на межі війни.

Міністр закордонних справ Туреччини у вівторок знову погрозив «вжити заходів» проти Греції, якщо вона продовжить постачати зброю на свої острови в Егейському морі, які, за словами Анкари, повинні залишатися демілітаризованими відповідно до міжнародних договорів, пише Associated Press.

Коментарі Мевлюта Чавушоглу прозвучали після повідомлень про військові навчання Греції на островах Родос і Лесбос в Егейському морі. Турецькі офіційні особи наполягають на тому, що розміщення військових або зброї на деяких островах поблизу її узбережжя є порушенням їх невійськового статусу згідно з міжнародним правом.

Афіни кажуть, що їм потрібно захистити острови від потенційного нападу з боку Туреччини, посилаючись на те, що Туреччина має значні військові сили на західному турецькому узбережжі, навпроти островів.

Виступаючи під час спільної пресконференції зі своїм румунським колегою, Чавушоглу сказав, що подальше порушення договорів призведе до обговорення їхнього суверенітету та змусить Туреччину захищати свої права.

«Ми не можемо мовчати», – сказав Чавушоглу. – Греція повинна відійти від цього порушення. Або країна відступить від цього питання та дотримується угоди, або ми зробимо все необхідне.Ми продовжуватимемо вживати необхідних кроків як юридично – в рамках міжнародних організацій, особливо ООН, так і на місцях», – сказав міністр.

Погляд з Афін

Заступник міністра закордонних справ Греції Мілтіадіс Варвіціотіс пізніше у вівторок звинуватив уряд в Анкарі в неодноразових «провокаційних та історично неосвічених заявах» і заперечив наявність «агресивних намірів» щодо Туреччини.

"Ми налаштовані всіляко захищати нашу територіальну цілісність", – додав він.

Історія військово-морського протистояння мі Грецією і Туреччиною

Туреччина та Греція, які є членами НАТО, мають історію десятиліть суперечок щодо низки питань, включаючи територіальні претензії в Егейському морі та суперечки щодо тамтешнього повітряного простору. За останні півстоліття суперечки тричі була на межі війни.

Напруженість щодо прав на розвідувальне буріння в районах Середземного моря, де Греція та Кіпр претендують на виключну економічну зону, досягла кульмінації військово-морського протистояння два роки тому.

Чавушоглу сказав: «Греція не повинна забувати про це. Хто сіє вітер, пожинає бурю. Якщо ви не хочете миру, ми зробимо те, що потрібно».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі