Ми шукаємо інші можливості допомоги Україні, але вони не зрівняються із запитом на додаткове фінансування – Кірбі

Поділитися
Ми шукаємо інші можливості допомоги Україні, але вони не зрівняються із запитом на додаткове фінансування – Кірбі © U.S. Secretary of Defense/flickr
При чому за словами Джона Кірбі, важко сказати з упевненістю, чи схвалить все ж Палата представників допомогу Україні.

Сполучені Штати Америки шукають інші можливості допомоги Україні крім пакета на 60 млрд доларів, який досі не ухвалила Палата представників, заявив радник Білого дому з питань комунікацій у сфері нацбезпеки Джон Кірбі в інтерв’ю «Голосу Америки». Однак, за його словами, такі можливості не зрівняються з додатковим фінансуванням з боку Конгресу.

«Ми продовжимо працювати із Конгресом, щоб забезпечити це додаткове фінансування. Це так важливо! Ми також працюємо з союзниками та партнерами щодо можливих внесків. Це не значить, що вони їх не роблять – вони роблять. Але ми хочемо подивитися, що іще можна зробити. І, звісно, ми шукаємо всередині нашої власної системи, всередині нашого власного уряду та всієї адміністрації, чи є іще щось, що ми могли б зробити, щоб підтримати Україну. Але жодне із цих зусиль не зможе замінити обсягу, масштабу, який нам забезпечило б схвалення запиту на додаткове фінансування», – заявив Кірбі.

У відповідь на питання, чи вірять у Білому домі у схвалення Палатою представників запиту на додаткове фінансування, Кірбі зазначив, що важко сказати з упевненістю. За його словами, ухвалення чи не ухвалення пакета допомоги Україні на 60 млрд доларів залежить від спікера Майка Джонсона.

«Ми знаємо, і спікер Джонсон знає: якщо він винесе це на голосування, законопроєкт отримає схвалення. Є достатня двопартійна підтримка цього, в обох партіях. Тут немає питань. Справжнє питання: чи винесе він це на голосування? І тільки він може відповісти на це питання», – додав Кірбі.

Сенат США після тривалої затримки, все-таки схвалив законопроєкт про допомогу Україні, однак документ повинні підтримати обидві палати Конгресу, щоб президент США зміг підписати його як закон. Але противники надання допомоги Україні в межах Республіканської партії є потужною фракцією в Палаті представників, де республіканці мають вузьку більшість. 

Джонсон блокував ухвалення законопроєкту. Через це у Палаті представників вже цього тижня можуть почати збір підписів за винесення законопроєкту про допомогу Україні, Ізраїлю та іншим партнерам США на розгляд в обхід спікера Джонсона.

Чи є надія на розблокування допомоги Україні та які ще існують варіанти підтримки від США? Перспективи подальшої допомоги не є радісними, але й не виглядають фатальними — вважає Олександр Хара і наводить аргументи в статті «Брудні ігрища навколо допомоги Україні. Що далі».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі