Межа можливостей Росії в Сирії стала очевидною – Le Figaro

Поділитися
Межа можливостей Росії в Сирії стала очевидною – Le Figaro Російська операція в Сирії здається неефективною. Ілюстрація © Міноборони РФ
Російські повітряні удари такі ж неефективні, як і західні, а відправити наземні війська Кремль не хоче і не може.

Військове втручання у громадянську війну в Сирії має всі шанси відзначитися тим же, що і спроби Заходу зупинити "Ісламську державу" - повною неефективністю.

Про це на сторінках Le Figaro пише оглядач Ізабель Лассер. Вона нагадує, що Москва намагається зберегти для режиму Башара Асада місто Алеппо, відбити схід Сирії і зміцнити власні позиції на сирійській території, зберігши військові бази. Крім того, війна проти тероризму, згідно із задумом Кремля, повинна була б надати Росії статус "світової держави".

Але у досягненні цих цілей Росія опирається на бойові літаки і гелікоптери, а також на співпрацю з Іраном і підконтрольних йому шиїтських формувань. Однак поки що така стратегія не принесла суттєвих результатів. Без наземних військ Росії не вдається відбити Алеппо і добитися повернення Асаду значних територій. В цей же час, втручання у громадянську війну в Сирії, яка має ще й релігійний характер, Росія налаштовує проти себе джихадистів з усього світу, ризикуючи стати їхньою мішенню. Серед бойовиків "Ісламської держави" багато вихідців з Північного Кавказу, повернення додому яких не піде на користь безпеці Росії. Крім того, перетасовуючи карти у сирійській війні, Москва налаштовує проти себе країни Перської затоки.

Стратеги переконані, що в Сирії Росія ризикує зіштовхнутися з тою ж проблемою, що і коаліція на чолі з США – з неефективністю. Західні сили рік бомбардували позиції "Ісламської держави". І це дозволило зупинити терористів в Іраку, але не в Сирії.

"Чи наважиться Росія зміцнити свої сили в Сирії, відправивши туди наземні війська, ризикуючи вплутатися в нових Афганістан? Очевидно, в неї немає для цього ні бажання, ні ресурсів", - йдеться в статті.

Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".

Аналізуючи цілі Росії в Сирії, Віктор Каспрук у статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна DT.UA зазначає, що "путінська гра" полягає в тому, що йому зовсім не потрібна вся Сирія. Адже для повного контролю за її територією Російська Федерація не має ні військових, ні фінансових ресурсів.

А ось організація утворення на кшталт "Алавітської народної республіки" (на чолі зі збереженим Башаром Асадом), територія якого пролягатиме вздовж сирійського узбережжя Середземного моря, - та програма мінімум, до досягнення якої Кремль може докласти рештки всіх своїх сил.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі