"Увага США до Європи слабшає, і так буде при будь-якому президентові, - сказала канцлер ФРН. - Тому всі ми в Європі, а особливо в Німеччині, повинні брати на себе більше відповідальності".
За її словами, це стосується і військової сфери, де Європа повинна нарощувати свій потенціал і збільшувати оборонні витрати, витрачаючи на це більше 2% від ВВП, передбачених зобов'язаннями членів НАТО перед альянсом. За словами Меркель, нинішній рівень європейських витрат на оборону "сам собою не є достатнім".
"Європа також повинна, якщо це необхідно, бути готовою втручатися у вирішення конфліктів за кордоном. Прикладом цього мені видається Африка", - сказала Меркель, нагадавши про участь Бундесверу в міжнародних місіях в Афганістані, Малі, Сенегалі та Сомалі.
При цьому канцлер підкреслила, що співпраця Європи і США буде продовжуватися і матиме велике значення "особливо в сфері вирішення основних питань, що стосуються світових цінностей та інтересів".
За її словами, запорукою успіху ФРН і Європи в міжнародній політиці буде єдність ЄС, оскільки "Німеччина занадто мала для того, щоб самостійно чинити суттєвий геополітичний вплив у світі.
Вона також заявила про небажаність торговельних конфліктів між країнами Заходу та КНР на тлі економічної конкуренції, тому що "ізоляція від Китаю не є рішенням".
Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що проект "Північний потік-2"має бути добудований, а країни Європи тільки виграють від його будівництва. Таку заяву Меркель зробила на прес-конференції в Москві за підсумками переговорів з президентом Росії Володимиром Путіним, передає Інтерфакс-Україна.
Меркель назвала "Північний потік-2" економічним проектом. Вона уточнила, що, незважаючи на санкції США, Берлін, як і раніше, підтримує цей проект. "Я хочу ще раз підкреслити, що, незважаючи на всі політичні проблеми, ми вважаємо, що екстериторіальні санкції - це неправильний шлях і тому ми надалі будемо підтримувати цей проект, як ми це робили в минулому", - додала вона.