Канцлер Німеччини Ангела Меркель закликала очільників Азербайджану та Вірменії припинити військові дії на території Нагірного Карабаху. У понеділок вона провела телефонну розмову з вірменським прем'єр-міністром Николом Пашиняном, а у вівторок з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим. Про це повідомив офіційний представник Кабміну ФРН Штеффен Зайберт, передає AFP, яке цитує "РБК Україна".
"Канцлер підкреслила необхідність негайного припинення вогню і повернення за стіл переговорів", - повідомив Зайберт.
Меркель вважає, що хорошим форумом для таких переговорів є Мінська група ОБСЄ.
Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах у 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Нагірний Карабах і сім прилеглих до нього районів – 20 відсотків території Азербайджану –перебувають під окупацією збройних сил Вірменії. У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню. Територіальний конфлікт не врегульовано донині.
Чергове загострення ситуації в Нагірному Карабаху почалося на початку квітня 2016 року. Сторони конфлікту звинувачували один одного в обстрілах по всій лінії фронту. Вірменія пригрозила визнати незалежність самопроголошеної Нагірно-Карабахської республіки, якщо бойові дії продовжаться і переростуть в повномасштабну війну.
Баку почало наступ в Нагірному Карабаху, прагнучи відновити суверенітет над регіоном. Найближчі дні покажуть, чи вдасться Азербайджану досягти своєї мети. Поки ж азербайджанська армія взяла під контроль шість населених пунктів регіону і кілька стратегічних висот в зоні конфлікту. Про те, що відбувається в Нагірному Карабаху, читайте в статті Володимира Кравченка «Осіннє загострення».