У неділю, 16 серпня канцлер Німеччини Ангела Меркель назвала ситуацію з біженцями в Євросоюзі "надзвичайно незадовільною".
За її словами, необхідно виробити єдині стандарти та "єдину загальноєвропейську політику надання притулку". Крім цього, необхідно спільно визначити, які країни, з яких біженці намагаються перебратися в Європу, слід вважати безпечними.
Меркель спрогнозувала, що питання біженців в осяжному майбутньому буде займати країни ЄС "у багато разів більше, ніж Греція і стабільність євро".
" Тема біженців може стати наступним великим європейським проектом, в якому ми покажемо, чи справді ми в змозі діяти спільно", - сказала канцлер ФРН.
В даний час міграційний потік в країни Євросоюзу не припиняється.
10 серпня Євросоюз виділив 2 мільярди 400 мільйонів євро на шестирічний період для допомоги країнам, які вирішують проблему мігрантів. Найбільшу частку отримає Італія - 560 млн євро, другим найбільшим одержувачем європейських коштів стане Греція – 470 млн євро.
Останнім часом Великобританія змушена посилювати заходи безпеки в місті Кале через численні спроби сотень мігрантів прорватися в тунель під Ла-Маншем і по ньому дістатися до британських берегів.
У квітні 2015 року Євросоюзом був затверджений план по боротьбі з нелегальною міграцією, а також взяв нову програму допомоги мігрантам. У травні повідомлялося, що Єврокомісія запропонувала розподіляти мігрантів в країнах ЄС за квотним принципом - в залежності від економічних показників країни.
Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, роблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.