Європейські держави, як показують останні події, виявилися не готовими до того напливу мігрантів, з якими вони зіткнулися в минулому році, визнала канцлер Німеччини Ангела Меркель.
"Зараз ми несподівано зіткнулися з викликами, які несе в Європу потік біженців, і виявилися, як вже видно, уразливими, оскільки ще не налагоджений порядок, контроль, який повинен бути", - сказала вона, виступаючи в місті Майнці на бізнес-форумі.
Одночасно канцер виступила проти заходів щодо закриття кордонів, до яких вдаються в даний час деякі європейські країни, заявивши, що від свободи переміщення певною мірою залежить доля єврозони.
"Ніхто не повинен вести себе так, ніби існує єдина валюта при відсутності можливості досить простого перетину кордонів", - зазначила вона, пояснивши, що при закритих кордонах єдиний європейський ринок "сильно постраждає".
За словами Меркель, збереження шенгенської зони необхідно для забезпечення безпеки зовнішніх кордонів Євросоюзу.
Повідомлялося, що в Німеччину прибуде до мільйона біженців в 2015 році. А згідно з прогнозом Євросоюзу, ще три мільйони мігрантів прибудуть в Європу до кінця наступного року. За даними ООН, понад 750 тисяч біженців прибули до берегів Європи через Середземне море з початку 2015 року.
Німеччина займає найбільш активну позицію в прийомі біженців. Щодня в країну прибуває до 10 тисяч осіб. За перші 6 місяців 2015 року Німеччина прийняла у себе найбільше мігрантів - 450 тисяч осіб, до кінця року їх буде 800 тисяч, всього - 1,3 млн.
Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".