Меркель в суботу обговорить Україну і "Північний потік-2" з Путіним у Німеччині

Доповнено
Поділитися
Меркель в суботу обговорить Україну і Путін полетить в суботу до Німеччини обговорювати Україну, Сирію та постачання газу © Vladimir Putin / Twitter
Вони також розглянуть врегулювання в Сирії і "актуальні питання зовнішньої політики".

Канцлер Німеччини Ангела Меркель 18 серпня в резиденції Мезеберг зустрінеться з президентом Росії Володимиром Путіним, розповіли у федеральному уряді. Зазначається, що Меркель обговорить з Путіним "актуальні питання зовнішньої політики", в тому числі питання сирійського врегулювання, ситуацію на сході України і питання у сфері енергетики - газопровід "Північний потік-2", по якому газ буде подаватися прямо з РФ у ФРН.

"У найближчу суботу, 18 серпня, канцлер і представники уряду візьмуть в замку Мезеберг російського президента Володимира Путіна", - йдеться в повідомленні спікера уряду Німеччини Штеффена Зайберта. Перед початком зустрічі Меркель і Путін проведуть прес-конференцію.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков підтвердив інформацію про те, що Путін зустрінеться з Меркель 18 серпня в Німеччині.

Як повідомлялося, 24 липня в Берліні відбулися переговори федерального канцлера Ангели Меркель з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Співрозмовники обговорювали Сирію і Україну. На зустрічі також були присутні глава МЗС Німеччини Хайко Маас і начальник Генштабу Збройних сил Російської Федерації Валерій Герасимов. Після цього Лавров і Герасимов зустрілися в Парижі з президентом Франції Еммануелем Макроном, щоб обговорити ті ж теми. Глава Генштабу РФ Герасимов в цей момент перебував під сакнциями ЄС і йому заборонений в'їзд на територію Євросоюзу.

Окрім того, повідомлялося, що проект "Північного потоку-2" може бути реалізований без участі Данії. Альтернативний маршрут в обхід Данії не потребує додаткових дозволів і не вплине на кінцеву вартість проекту.

Разом з тим, 21 березня євродепутати підтримали законопроект Єврокомісії, який поширює правила внутрішнього газового ринку ЄС на газопроводи, які розташовані не на континенті, в тому числі - на "Північний потік-2", який у своєму нинішньому вигляді не відповідає правилам так званого третього енергетичного пакета ЄС, оскільки повністю належить російському "Газпрому".

Проти реалізації проекту "Північний потік-2" активно виступають США й Україна. Окрім того, проти будівництва газопроводу зі спільною заявою виступили парламенти Литви, Латвії, Польщі та Естонії.

Про перешкоди для будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі