Меркель потрібна підтримка в Німеччині, щоб зберегти свою роль в світі – FT

Поділитися
Меркель потрібна підтримка в Німеччині, щоб зберегти свою роль в світі – FT Меркель потрібно знайти спосіб, як схилити розлючених німців на свій бік. © © European Council
На міжнародній арені на неї дивляться як на лідера вільного світу, в той час як вдома на неї досі гніваються за наплив іммігрантів.

Коли Ангела Меркель виступала на зборах своєї партії в Ессені цього тижня, вона постала перед двома аудиторіями, які бачать у ній абсолютно різні речі. Для міжнародних прихильників, канцлер Німеччини зараз, особливо після перемоги Дональда Трампа в США, стала лідером вільного світу.

Однак, для багатьох її внутрішніх соратників у "Християнсько-демократичному союзі" Меркель – канцлер, якому потрібне прощення. Про це пише Financial Times, додаючи, що прийом мільйона біженців всього за рік стало випадком серйозного політичного перенапруження. Настрої стали ще похмурішими цього тижня після арешту афганського підлітка, якого схопили через звинувачення у зґвалтуванні і вбивстві німецької студентки, яка допомагала біженцям. Меркель багато чого визнала на з'їзді ХДС.

"Я прошу вас про багато. Ви повинні мені допомогти", - сказала вона однопартійцям, які переобрали її своїм лідером. Однак ще ніколи не було так очевидно, що міжнародний успіх Меркель залежить від її легітимності вдома.

Безумовно, за з'їздом ХДС стежили в Москві. Німецькі спецслужби попереджали про можливе російське втручання у виборчий процес. Уряд Володимира Путіна робить усе можливе, щоб дестабілізувати ЄС. А повалення Меркель – канцлера родом зі Східної Німеччини з пам'яттю про комуністичний режим – стане для нього великою перемогою. Меркель натякала на російську загрозу в своїй промові на з'їзді партії.

Її політична сила, однак, вимагає нагороду за свою підтримку, і це заслужено. ХДС – остання християнська консервативна партія в Європі, яка досі має вплив. Неможливо уявити когось із соратників Меркель на місці міністра закордонних справ Британії Бориса Джонсона, який безтурботно грає у крикет після того, як виштовхнув свою країну з ЄС. Однак серйозність і прагматизм нашкодило відчуттю ідентичності партії.

Перед з'їздом в Ессені активісти з усіх сил намагалися донести свій меседж про "культурну боротьбу" між "нами і ними", без якої немає політичного життя, особливо консервативного. І вони добилися свого. Раніше Меркель своїм мовчанням давала зрозуміти, що вважає заборону мусульманської бурки марною тратою законодавчих ресурсів. Тепер же вона вимагає цього: "Повне закриття тіла повинно бути заборонене в правовому полі. Ця традиція не відноситься до нашої країни", - сказала вона.

Видання пише, що Меркель не піде далі, ніж це. Вона ніколи не скаже, що мусульмани "не наші" люди. Якщо партія буде вимагати цих слів, більше голосів піде політикам на кшталт Єнса Шпана, які відкрито називають себе ісламофобами, виправдовуючи свою позицію боротьбою за права жінок чи сексуальних меншин.

ХДС знадобилися десятки років, щоб добитися визнання, що Німеччина – це Einwanderungsland– країна міграції. Тепер ніхто не наважується навіть згадати про цей термін. Більшість депутатів ХДС проголосували за скасування подвійного громадянства, яке пропонувалося молодим туркам. Так вони звільнили Меркель потреби відповідати на одне символічне питання. Сигнал чіткий. Можна бути німцем або турком, але не можна бути обома.

Нагадаємо, що вчора Ангелу Меркель переобрали головою партії ХДС. Втім, її популярність серед соратників дещо зменшилася. Два роки тому, коли Меркель востаннє переобирали лідером ХДС, її за неї віддали свої голоси 96,7% членів партії. Її рішення відкрити двері Німеччини для мільйона мігрантів нашкодило рівню підтримки канцлера серед широких мас і понизило рейтинг партії.

Нещодавно стало відомо, що дві третини німців хочуть, щоб Меркель залишилася на посту канцлера. Про це відчать дані опитування Politbarometer телеканалу ZDF, проведеного 25 листопада. Проти кандидатури Меркель зараз виступають 33% німців.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі