Про це пише Wall Street Journal, зазначаючи, що цей тиждень буде вирішальним для конфлікту в Донбасі.
"Канцлер Ангела Меркель дала президенту Росії Володимиру Путіну час до середи, щоб погодитися на "дорожню карту" для завершення війни на Сході України. Про це кажуть західні чиновники. За їхніми словами, якщо непримирима Росія заблокує домовленості, Німеччина посилить європейські санкції проти російських компаній, серед яких можливо буде і широке замороження активів", - йдеться в статті.
В цей же час, окремо від дипломатичних і економічних зусиль Меркель, США розглядають можливість передачі летальної зброї Україні.
"Президент Барак Обама відклав рішення до зустрічі з Меркель, яка публічно виступає проти поставок зброї", - пише видання.
В США чиновники сумніваються, що Путін прийме новий мирний план від Франції і Німеччини, скільки б європейці не підтверджували свою прихильність мирному врегулюванню конфлікту.
"Якщо дипломатія провалиться, США і Європа, вірогідно, розглянуть нові санкції або ж посилять економічний тиск постачанням зброї. Це вибір стане викликом для єдності позиції Заходу, оскільки багато країн в ЄС виступають проти передачі зброї, а Греція і Угорщина не хочуть нових санкцій", - йдеться в статті.
Прихильники санкцій переконані, що посилення економічного болю змусить Путіна змінити його тактику. А ті, хто виступає за передачу Україні летальної зброї, вірять, що це змінить розрахунки Кремля, який підтримує проросійських терористів в Донбасі. В цей же час, сторони готуються до зустрічі "нормандської четвірки" в Мінську у середу. Порошенко, Олланд, Меркель і Путін очікують, що зустріч 11 лютого ознаменує припинення вогню. Видання Financial Times повідомляло, що Путін пропонував Меркель вирішити конфлікт в Україні за "чеченським" сценарієм. Зокрема він хоче, щоб Київ платив терористам на Сході України за мир. The Wall Street Journal писала, що США вирішують, постачати Україні ПТРК "Джавелін".