Про це пише Washington Post в редакційній статті, нагадуючи, що Росія продовжує постачати бойовикам в Донбасі сотні танків, артилерійських установок і засобів протиповітряної оборони в цей же час, коли рубль все більше обвалюється.
"Економічні заходи варто вжити, оскільки вони вплинуть на поведінку Росії і ослаблять Путіна в довгостроковій перспективі. Поряд з цим, США і ЄС повинні прийняти рішення, щоб зупинити військову агресію проти України і не дозволити Путіну влаштовувати нові авантюри. Військова підтримка стане досить чіткою відповіддю", - пише видання.
Оглядач нагадує про доповідь восьми американських чиновників, двоє з яких працювали в адміністрації президента Барака Обами, в якій вказано, яка саме військова допомога потрібна Україні. Зокрема, українським солдатам не вистачає протитанкових системи, в той час, як російські Т-80 продовжують приїжджати в Донбас.
"70% українських протитанкових систем не боєздатні. При цьому 70% втрат української армії спричинені російськими артилерійськими системами залпового вогню. А в України немає радарів, які здатні виявити ці системи або ж безпілотників, які з повітря можуть помітити ворожі установки", - йдеться в статті.
Тому експерти радять США негайно передати Україні таке оборонне озброєння на суму в мільярд доларів, а також на суму 2 мільярди доларів впродовж наступних двох років. Вони також сподіваються, що до програми допомоги Україні долучаться союзники США в НАТО, такі як Великобританія і Польща.
"Ніхто включно з демократами в Україні не вірить, що українська армія може перемогти у війні проти Росії. Але оборонне озброєння може зупинити наступ Путіна і підвищити ціну агресії", - пише видання, нагадуючи, що раніше опитування в Росії показали, що більшість росіян не підтримують військове втручання своєї країни на Сході України.
У Білому домі і в ЄС деякі чиновники побоюються, що західна зброя в руках українських солдатів може спровокувати Путіна на більшу агресію. Але російський президент вже йде в наступ на фоні відсутності військової відповіді Заходу.
Існує небезпека, що Росія може скористатися українським сценарієм, розв'язавши війни в Естонії і Латвії, розраховуючи, що Захід так само буде зволікати із військовою допомогою і боятиметься спровокувати Москву.
"Президент Обама зробив пріоритетом пошуки рішень, які б дозволили Путіну вийти з гри, зберігши обличчя. Але очевидно, що зараз мета Путіна полягає зовсім не в цьому. Він хоче перемогти в конфлікті, який він називає війною проти НАТО і перекроїти порядок у Європі, який встановився після Холодної війни. Він зупиниться лише в тому випадку, якщо перемога надто дорого коштуватиме його режиму", - вважають оглядачі.
Вчора видання New York Times повідомило, що США розглядають можливість озброїти Україну. В статті йшлося про те, що у Вашингтоні тепер виступають за передачу американської зброї українській армії навіть ті, хто раніше виступав проти такого кроку. Сьогодні ж Держдеп заперечує рішення направити Україні озброєння, але допускає можливість.