Про це сьогодні пише видання Der Spiegel, яке зауважує, що до цього часу Меркель була фактично адвокатом Путіна і блокувала рішення НАТО проти Росії. Тепер їй доведеться його покарати разом з іншими членами організації.
Видання пише, що саме Меркель відкидала більш жорсткі санкції проти Кремля, які ЄС ввів у відповідь на його агресію проти України. Крім того, Польща і країни Балтії хочуть збільшити присутність військ НАТО на своїй території. Однак до цього часу Берлін виступав проти цього, не бажаючи викликати гнів у Володимира Путіна.
Також роками Німеччина не дозволяла НАТО розширити присутність у Європі американської системи ПРО і направляти її проти Росії. Коли з в Україні спалахнув збройний конфлікт проти Росії, члени Альянсу зі Східної Європи вимагали посилити патрулювання своїх кордонів спільними силами. Меркель не одразу погодилася на цей крок.
На саміті в Уельсі Меркель збирається підтримати розміщення чотирьої нових військових баз НАТО в Балтії і Польщі. А також відправити 120 німецьких солдатів на навчання в Східну Європу.
Критики стриманості Меркель в Альянсі дуже зраділи, коли новим головою Європейської ради став прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск, країна якого виступала за жорстку протидію агресії Росії.
Два дні тому, на церемонії, присвяченій пам'яті початку Другої Світової війни, Туск назвав події в Україні "війною" і порівняв їх з розділом Польщі в 1939 році.
В цей же час, президент США Барак Обама приїхав у Естонію, щоб зустрітися з лідерами балтійських країн і запевнити їх у підтримці Америки в питанні безпеки. Це мало б бути позитивним сигналом перед самітом НАТО. Однак в дипломатичних колах говорять, що переговори з Путіним Обама повністю переклав на Меркель.
Нещодавно Ангела Меркель заявила, що хоче жорстких санкцій проти Росії, навіть якщо вони нашкодять Німеччині. !zn