Мер Лондона Борис Джонсон заявив про намір підтримати вихід Великої Британії з Євросоюзу на референдумі з цього приводу, запланованого на 23 червня.
"Мені хочеться кращого для народу цієї країни, що дало б йому можливість зберегти свої гроші і повернути ситуацію під контроль", - сказав він в неділю, 21 лютого.
Раніше прем'єр-міністр Великобританії Девід Камерон заявив, що, зі свого боку, добиватиметься того, щоб його країна залишилася в Євросоюзі.
19 лютого після дводенних переговорів у Брюсселі Камерон домовився з лідерами Євросоюзу, для запобігання виходу Великобританії з ЄС її "особливий статус" повинна посилитися.
Мера Лондона Бориса Джонсона вважають одним з найвпливовіших британських політиків.
Лондон і Брюссель досягли угоди, яка повинна запобігти вихід Великобританії зі складу ЄС. Президент Ради ЄС Дональд Туск і британський прем'єр Девід Кемерон відзначили, що ці домовленості відповідають інтересам усіх сторін. Вони, зокрема, містять додаткові точкові винятку, незважаючи на те, що Великобританія і зараз має "особливий статус" в ЄС.
На думку Кемерона, затверджені домовленості дозволять отримати більшість голосів на підтримку членства країни в Євросоюзі. Сам Кемерон буде закликати виборців виступити за збереження Великобританії у складі ЄС на узгоджених спеціальних умовах. Однак при цьому кожен британський міністр отримає право самостійно вирішувати, яку позицію він займе з цього питання.
Ще на початку тижня, Туск заявляв про серйозне ризик розпаду ЄС.
Детальніше про інтереси Лондона, Брюсселя та Вашингтона в ситуації, настроях британського суспільства і переговорах про умови збереження Великобританією членства в ЄС читайте на ZN.UAстатті Покине Британія Євросоюз?.