Менше половини американців підтримали ліквідацію Сулеймані – опитування

Поділитися
Менше половини американців підтримали ліквідацію Сулеймані – опитування Думки американців щодо близькосхідної політики адміністрації Трампа розділилися © housingwire.com
Згідно з даними опитування, чимало громадян США побоюються, що дії Трампа призведуть до дестабілізації на Близькому Сході.

Рішення президента США Дональд Трамп про ліквідації іранського генерала Касема Сулеймані підтримали 40% американських громадян. Про це свідчать дані опитування, проведеного Ipsos за замовленням USA Today, передає CNN.

Згідно з опитуванням, більшість американців побоюється, що дії адміністрації Дональда Трампа на Близькому Сході можуть призвести до дестабілізації в регіоні і не підвищать рівень безпеки США.

Так, лише 25% опитаних американців висловили думку, що після ліквідації Сулеймані будуть почуватися в більшій безпеці. Серед них – 10% прихильників демократів, 47% прихильників республіканців і 14% "незалежних".

При цьому 69% респондентів вважають, що вбивство Сулеймані призведе до нових атак Ірану на Близькому Сході, 63% побоюються, що зросте можливість терористичних атак проти США. 62% заявили, що війна між США і Іраном стала більш ймовірною. 52% вважають, що тепер Іран, ймовірно, обзаведеться ядерною зброєю.

Думки американців щодо доцільності ударів по іранських військових об'єктах розділилися: 39% підтримують їх, 38% - виступають проти, решта не визначилися. При цьому 57% висловилися категорично проти руйнування об'єктів культурної спадщини в Ірані, а 22% підтримали цей захыд. Проти ударів по культурним об'єктам виступили як більшість демократів, так і більшість республіканців.

Понад половина (53%) опитаних також висловилися за обмеження права президента віддавати накази про застосування військової сили без попередньої згоди Конгресу. 36% підтримали стратегію Трампа щодо Ірану.

Онлайн-опитування проводилося 7 і 8 січня, в ньому взяли участь 1005 дорослих американців. У Ipsos стверджують, що похибка не перевищує 3,5%.

У ніч на 3 січня американські війська завдали авіаудару по аеропорту Багдада, унаслідок якого загинув командувач спецпідрозділом "Кудс" Корпусу вартових Ісламської революції Касем Сулеймані. Ця атака стала відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.

Верховний лідер Ірану аятолла Хаменеї пообіцяв помститися Сполученим Штатам за вбивство Сулеймані. Своєю чергою президент США Дональд Трамп натякнув владі Ірану на можливість проведення переговорів.

Увечері 4 січня посольство США в Багдаді і військова база "Балад" зазнали ракетного обстрілу.

Міністр оборони США Марк Еспер заявив у вівторок, 7 січня, що США не прагнуть до війни з Іраном, але "готові її закінчити". Він також сказав, що США не виводять війська з Іраку після того, як у вихідні парламент Іраку проголосував за виведення американських військ.

В ніч на 8 січня Іран завдав нових ударів. По військових об'єктах США в Іраку було випущено понад 10 балістичних ракет. У відповідь на обстріл США посилили економічні санкції проти Ірану.

Детальніше про наслідки ліквідації іранського генерала і сценарії розвитку ситуації на Близькому Сході читайте в матеріалі Віталія Федяніна "Бій Трампа з "Тінню".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі