"Це [вступ Грузії в НАТО] може спровокувати страшний конфлікт, незрозуміло, навіщо це треба", - сказав голова російського уряду.
Він також додав, що "конфлікту між Грузією і Південною Осетією", тобто російське вторгнення в країну, яке відбулося 6 серпня 2008 року, можна було запобігти.
"Ніякої неминучості не було", - заявив Медведєв.
Нагадаємо, що генсек НАТО Йенс Столтенберг в черговий раз підтвердив організації намір прийняти Грузію до альянсу.
У відповідь російський президент Володимир Путін заявив, що реакція Російської Федерації на вступ України або Грузії в Північноатлантичний Альянс виявиться "вкрай негативну".
Зазначимо, що 11 липня учасники самміту прийняли декларацію, в якій підтверджуються євроатлантичні прагнення України. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на спільному брифінгу з президентом Петром Порошенком зазначив, що Україна не повинна зменшувати темпи проведення реформ, так як це наближає країну до вступу в Альянс. За його словами, ухвалення закону про нацбезпеку є важливим кроком на шляху до євроатлантичної інтеграції.
Російсько-грузинська війна спалахнула між урядом Грузії з одного боку та Росією і афілійованими з нею сепаратистськими угрупованнями Південної Осетії та Абхазії з іншого в серпні 2008 року. Внаслідок військового протистояння частина Грузії була окупована російськими військами, а Абхазія та Південна Осетія стали самопроголошеними республіками. Грузинська влада і міжнародне співтовариство продовжують наполягати на тому, щоб Росія відкликала визнання незалежності грузинських регіонів.