Прем'єр-міністр Дмитро Медведєв підтвердив розробку законопроекту, щоб легітимізувати "відповідне" заморожування активів іноземних держав на території Росії.
Він підкреслив, що законопроект передбачає можливість обмеження імунітету іноземної держави (його майна) в РФ на основі "принципу взаємності", передають "РИА Новости".
"Що особливо актуально на тлі тих, як правило, неправомірних дій, які здійснюються стосовно нашої держави та нашого державного майна в ряді інших країн. Ці дії згаданих держав, звичайно, продиктовані не правом, а політичними міркуваннями", - заявив Медведєв.
"Наша держава повинна мати право вводити відповідні обмеження, включаючи відмову від надання такої держави імунітету від наших судових рішень, в тому числі від тих рішень, які пов'язані із зверненням стягнення майна такої держави за рішенням суду в нашій країні", - додав він.
Раніше російське видання "Ведомости" писало, що в Мін'юсті РФ готується законопроект за дорученням уряду.
Як випливає з тексту документа, нововведення не буде поширюватися на глав держав, дипломатичні представництва, консульські установи, спеціальні місії, повітряні суда і військові кораблі.
Схожий проект уряд вносив до Держдуми в 2005 році, проте в кінцевому підсумку відхилений.
Експерти напряму пов'язують таку поспішну ініціативу РФ з арештами майна Росії за кордоном через відмову виконувати рішення європейських судів у справі ЮКОСа.
У 2014 році Європейський суд з прав людини зобов'язав Росію виплатити 1,9 млрд євро у справі ЮКОСа.
Загальна сума, яку ухвалив виплатити акціонерам ЮКОСа Гаазький трибунал, досягає 50 млрд доларів.
Закордонне майно Росії через невиконання рішення суду вже заарештували в Бельгії, Франції, Австрії і Великобританії. У той же час, незважаючи на арешти майна, у Росії не збираються виконувати ні рішення Гаазькому трибуналу, ні ЄСПЛ.
Для цього Конституційний суд РФ вже дозволив владі Росії вибірково ігнорувати рішення ЄСПЛ.