Запланована поїздка Держсекретаря Рекса Тіллерсона в Москву може стати перевіркою, чи не лишиться обіцяна розрядка у відносинах лише порожніми розмовами.
Про це сьогодні пише лояльне до Демократичної партії видання Washington Post.
Тіллерсон збирається пропустити зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО, яка відбудеться у Бельгії наступного місяця. І це непокоїть європейців. Головний американський дипломат майже завжди відвідував такі збори. А Тіллерсон на додачу ще й зібрався у Москву після пропущеної зустрічі з союзниками. Це посилює страхи щодо американської прихильності до НАТО, які з'явилися після того, як президент Трамп описав союзників як дармоїдів, які не платять достатньо за свою безпеку і ставляться до американської протекції як до належного.
Та разом з тим, Трамп досі не зробив жодних кроків на зустріч зближенню США з Росією. Будучи кандидатом в президенти, він допустив можливість скасування санкцій проти Москви, які були запроваджені за агресію проти України. Але ставши президентом, Трамп відмовився від цього до тих пір, поки Росія не виконає свої зобов'язання і не припинить війну проти сусідньої країни.
Його адміністрація також відкинула заклики Росії об'єднати зусилля у війні проти терористів "Ісламської держави" в Сирії. Пентагон продовжує підтримувати лише ті американсько-російські контакти, які дозволяють уникнути зіткнень амриканських і російських сил в сирійському небі.
"Але найбільшою перешкодою для нового підходу Трампа до Росії, можливо, стали політичні реалії вдома", - йдеться в статті.
Видання нагадує, що директор ФБР Джеймс Комі підтвердив існування розслідування можливої координації дій команди Трампа з російськими чиновниками під час президентських виборів. Кілька комітетів у Конгресі теж ведуть розслідування російського втручання у кампанію. Тож цей головний біль адміністрації лишиться ще на багато наступних місяців.
Трамп заперечує співпрацю його команди з Росією. Будучи кандидатом в президенти США, він часто хвалив Володимира Путіна і заявляв, що зближення з традиційним супрником піде на користь Америці. Також він говорив про те, що знищення ІДІЛ - це спільний інтерес Вашингтона і Москви. І поки що це все. Далі нові відносини не зайшли.
"Тіллерсону потрібно публічно описати, що саме він сподівається покращити, коли поїде в Москву, і на яку основу буде опиратися американська політика щодо Росії", - зауважила експерт Центру стратегічних і міжнародних досліджень Хізер Конлі.
У Вашингтоні чиновники намагаються розвіяти занепокоєння, зауваживши, що Тіллерсон цього тижня зустрінеться з представниками майже кожної країни НАТО. Але їхня розмова все ж буде присвячена "Ісламській державі", а не Росії, яка найбільше лякає союзників.
Демократ Стені Хоєр підкреслив, що Тіллерсон "посилає небезпечні сигнали нашим союзникам і ворогам".
"Росія Володимира Путіна не зробила нічого, щоб заслужити такі контакти", - сказав Хоєр.
Раніше в Держдепі повідомили, що Тіллерсон підтвердив серйозну прихильність США до України. Крім того, в Держдепі нагадали, що санкції проти Росії залишаться доти, поки Росія не виконає те, що стосується Криму і східної України.
7 березня міністра закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся з держсекретарем США Рексом Тіллерсоном, а також виступив на засіданні Комітету з питань асигнувань Сенату США на тему "Російська політика та наміри щодо окремих Європейських країн: приклад України".