Маніпуляції із рейтингом Doing Business: тінь впала на нинішню очільницю МВФ

Поділитися
Маніпуляції із рейтингом Doing Business: тінь впала на нинішню очільницю МВФ
Георгієва відкидає звинувачення.

Керівники Світового банку, включно з нинішньою очільницею Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіною Георгієвою, чинили «тиск» на персонал з метою підвищення рейтингу Китаю у звіті Doing Business 2018, сказано розслідуванні юридичної компанії WilmerHale, проведеного на вимогу Світового банку.

У доповіді йдеться про зростання тривоги навколо впливу Китаю на Світовий банк, а також щодо рішень Георгієвої та тодішнього президента Світового банку Джима Йонга Кіма.

Сказано про здійснення «прямого і непрямого тиску» з боку високопосадовців для зміни методології, щоб підвищити рейтинг Китаю. У звіті також висловлюється припущення, що тиск чинився за вказівкою Джима Йонга Кіма.

За даними доповіді, Георгієва та її радник Симеон Дянков тиснули на персонал, щоб підвищити рейтинг Китаю саме тоді, коли Світовому банку була потрібна підтримка Пекіна для зростання капіталу.

У 2018 році Світовий банк повідомив про зростання капіталу на суму 13 мільярдів доларів, що своєю чергою збільшило частку акцій Китаю з 4,68 відсотка до 6,01 відсотка.

Рейтинг Китаю у звіті Doing Business 2018 піднявся на 7 позицій до 78-го місця. Це сталося завдяки внесенню змін до методології даних.

У доповіді також сказано, що Георгієва відвідувала будинок менеджера Doing Business для того, щоб отримати копію остаточного звіту, в якому вже були відображені зміни, що вплинули на рейтинг Китаю.

У доповіді зокрема згадується про «токсичну культуру» та «страх помсти» через роботу над звітом Doing Business.

Доповідь WilmerHale говорить і про тиск, пов'язаний з даними, що використовуються для встановлення рейтингу Саудівської Аравії, Об'єднаних Арабських Еміратів та Азербайджану у звіті Doing Business 2020, опублікованому в 2019 році.

Георгієва, яка раніше займала посаду виконавчого директора Світового банку, відкидає звинувачення. Вона також повідомила, що ознайомила правління МВФ з ситуацією.

Внаслідок виявлених порушень Cвітовий банк вирішив припинити публікацію рейтингу Doing Business, який оцінює ведення бізнесу у різних країнах.

В кінці 2018 року Україна піднялася на п'ять позицій в світовому рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business 2019, зайнявши 71 місце серед 190 країн. У 2019 Україна піднялася з 71 на 64 місце в рейтингу Світового банку за умовами ведення бізнесу.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль задекларував однією з цілей уряду - входження України у топ-30 рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business.

Попередній уряд Гончарука ставив за ціль потрапляння України у топ-10 Doing business протягом трьох років.

Росія в 2019 році зайняла 28-е місце, після чого президент РФ поставив уряду завдання - увійти в ТОП-20 рейтингу до 2024 року.

Детальніше про те, наскільки легко в Україні вести бізнес читайте в статті Сергія Следзя "На гачку".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі