У заяві сказано, що "на жаль, Співдружність націй не визнає прогрес і досягнення, які Мальдіви здобули в розвитку культури демократії в країні, а також будівництві та зміцненні демократичних інститутів". Також зазначається, що рішення про вихід із Співдружності було "важким, але неминучим".
Раніше Співдружність попередила владу Мальдів про те, що якщо країна не продемонструє прогрес у розвитку демократії, то буде поставлено питання про призупинення членства республіки в Співдружності націй.
У 2012 році в країні спалахнула політична криза, в результаті якої перший обраний демократичним шляхом президент Мохамед Нашид був змушений подати у відставку під тиском армії і поліції.
Пізніше Нашид був засуджений до 13 років позбавлення волі . ООН і багато правозахисних організацій заявляли, що вважають справу проти Нашида політично мотивованою. У січні влада Мальдів дозволила Нашіду виїхати до Великобританії для проходження лікування. У травні стало відомо, що британська влада надала йому політичний притулок.
У 2013 році президентом був обраний Абдулла Ямін. З тих пір практично всі політичні конкуренти Яміна опинилися у вигнанні або потрапили у в'язницю.
У Співдружність націй входить Великобританія і більшість її колишніх колоній. Мальдіви стали незалежною від Британії державою у 1965 році.