Постійний представник Нової Зеландії при ООН Джерард ван Бохем заявив, що Малайзія має намір подати в Раду Безпеки ООН проект резолюції про створення міжнародного трибуналу відносно аварії пасажирського літака Boeing-777 на сході України.
Наголошується, що Нова Зеландія є президентом в Раді Безпеки в липні.
"Малайзія пробрифінгувала членів Ради вранці про намір представити резолюцію щодо MH17", - уточнив Ван Бохемен.
Зі слів Бохемена, мова йде про "встановлення кримінальної відповідальності" стосовно винних у катастрофі Boeing.
"Я очікую, що це питання буде обговорюватися протягом поточного місяця", - сказав посол.
Ван Бохемен заявив, що "сьогодні перший день", коли Малайзія заявила про намір представити документ. Ця ініціатива, за його словами, викликала ряд запитань.
"Малайзія сказала, що вони збираються представити текст, і ми домовилися його вивчити, перш ніж давати подальші оцінки", - зазначив дипломат.
Міністр транспорту Малайзії Лиоу Тіонг Гавкіт заявив, що Малайзія підтримує пропозицію про створення під егідою ООН міжнародного трибуналу для прискорення розслідування причин аварії на сході України Boeing авіакомпанії Malaysia Airlines і покарання винних. В даний час, за його словами, питання про створення такого трибуналу знаходиться в стадії обговорення.
Боїнг-777 "Малайзійських авіаліній", що здійснював рейс Амстердам - Куала-Лумпур був збитий 17 липня в Донецькій області. На його борту перебували 298 осіб. Всі пасажири і члени екіпажу загинули.
Передбачається, що літак збила ракета ЗРК "Бук-М1", випущена з району контрольованого бойовиками міста Сніжне. 2 червня радник генконструктора російського концерну ППО "Алмаз-Антей" Михайло Малишевський заявив, що в малайзійський "Боїнг", на думку експертів підприємства, дійсно влучила зенітна керована ракета комплексу "Бук-М1". Однак він стверджує, що характер пошкодженьспростовує версію про пуск ракети із району Сніжного.
Контррозвідка СБУ зібрала докази причетності бойовиків і РФ до катастрофи "Боїнга". А слідчі прокуратури Нідерландів мають достатньо доказів, щоб встановити винних у катастрофі малазійського "Боїнга" в Донбасі.
2 травня Нідерланди завершили пошукову місію на місці катастрофи "Боїнга-777".