Уряд Нідерландів розглядають можливість організації спільно з партнерами міжнародного трибуналу для судового переслідування тих, хто підозрюється в причетності до катастрофи малазійського "Боїнга" над Східною Україною.
Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на високопоставлених урядових чиновників Нідерландів, які надали інформацію на умовах анонімності.
Хоча шанси на проведення успішного процесу невеликі, голландська влада сподіваються на створення судової інстанції за образом і подобою Міжнародного суду ООН для тиску на Росію, роль якої в процесі називається "вирішальною".
З позиції Нідерландів, новий судовий орган повинен діяти за підтримки Ради Безпеки ООН після того, як буде завершено міжнародне розслідування причин катастрофи авіалайнера і органи слідства назвуть імена підозрюваних.
Boeing-777 "Малайзійських авіаліній", що здійснював рейс Амстердам - Куала-Лумпур був збитий 17 липня в Донецькій області. На його борту перебували 298 осіб. Всі пасажири і члени екіпажу загинули.
Передбачається, що літак збила ракета ЗРК "Бук-М1", випущена з району контрольованого бойовиками міста Сніжне. 2 червня радник генконструктора російського концерну ППО "Алмаз-Антей" Михайло Малишевський заявив, що в малайзійський "Боїнг", на думку експертів підприємства, дійсно влучила зенітна керована ракета комплексу "Бук-М1". Однак він стверджує, що характер пошкоджень спростовує версію про пуск ракети із району Сніжного.
Контррозвідка СБУ зібрала докази причетності бойовиків і РФ до катастрофи "Боїнга". А слідчі прокуратури Нідерландів мають достатньо доказів, щоб встановити винних у катастрофі малазійського "Боїнга" в Донбасі.
2 травня Нідерланди завершили пошукову місію на місці катастрофи "Боїнга-777".
Раніше повідомлялося, що знайдений екіпаж російського "Бука", який ймовірно збив Boeing 777 під Донецьком.