Президент Франції Еммануель Макрон заявив про те, що угода за підсумками саміту "Великої сімки" (G7) може бути підписана без участі президента США Дональда Трампа. Як повідомив він на своїй сторінці в Twitter, шість країн можуть функціонувати як G6, без Сполучених Штатів Америки.
"Президент США, можливо, не проти ізоляції. А ми не проти того, щоб підписати угоду шести країн. Тому що ці шість країн демонструють цінності, вони спільно представляють ринок з вагомою історією, у цього ринку – справжня міжнародна сила", – зазначив французький президент.
The American President may not mind being isolated, but neither do we mind signing a 6 country agreement if need be. Because these 6 countries represent values, they represent an economic market which has the weight of history behind it and which is now a true international force https://t.co/UA86fcjozs
- Emmanuel Macron (@EmmanuelMacron) 7 червня 2018 р.
Нагадаємо, що міністри фінансів шести країн-членів "Великої сімки" висловили стурбованість і розчарування новими митами США на імпорт сталі і алюмінію з Євросоюзу, Канади та Мексики.
Так, у спільній заяві Великої Британії, Канади, Франції, Німеччини, Італії та Японії йдеться про необхідність вжити "рішучих заходів" щодо врегулювання тарифного спору на найближчому саміті лідерів G7. Він відбудеться 8-9 червня в канадському Квебеку.
Адміністрація президента США Дональда Трампа 31 травня оголосила про введення мит на сталь та алюміній з Євросоюзу, Канади і Мексики. У США заявляють, що діють в інтересах національної безпеки, вважаючи, що збільшення імпорту цих металів становить загрозу для американської металургії.
У відповідь на нові американські тарифи на метали, в ЄС підготували і подали до СОТ список із переліком низки товарів, на які можуть бути введені мита вже 20 червня. У список, зокрема, потрапили апельсиновий сік, віскі, тютюн та мотоцикли зі США.
Одночасно в ЄС підготували спільні пропозиції США для уникнення торгової війни. Джерела в дипломатичних колах наголосили на тому, що мова йде про експорт американського скрапленого газу в Європу, про поліпшення умов доступу для автовиробників США на європейський ринок і про лібералізацію держзакупівель.