Французький президент, як зазначає Reutres, прагне створити вільну, загальноєвропейську кампанію прогресивних однодумців, щоб стримати наплив антиіммігрантських націоналістів.
"Ідея полягає в тому, щоб створити коаліцію, яка об'єднує однодумців навколо спільної платформи, що виходить з добре структурованих існуючих політичних груп", - сказало джерело в президентському палаці. "Ми знаходимося у важливий момент для Європи, де нам потрібно перебудовуватися, тому що націоналісти, не вагаючись, перебудовуються. Тому ми не повинні залишатися заручниками цієї ситуації".
Така платформа може бути вже сформована в грудні-січні. Вибори в Європарламент пройдуть 23-26 травня 2019 року.
Нещодавно голова консервативної групи в Європарламенті Манфред Вебер заявив про пошуки нової кандидатури на посаду президента Європейської народної партії на виборах, який потім повинен стати президентом Єврокомісії.
Соціологічна служба YouGov France спільно з The HuffPost і CNews провела опитування серед французів щодо схвалення політики Макрона в країні. Його результати показали третє послідовне зниження рейтингу президента Франції, який досяг історичної непопулярності з моменту, як Макрон зайняв головне крісло в Єлисейському палаці.
Дії Макрона схвалили лише 23% французів – цей показник впав ще на 4 пункту з моменту останнього опитування. Ця тенденція спостерігається серед усіх верств населення. Фактично, рейтинг Макрона впав на 8 пунктів серед прихильників Центру (74% позитивних думок), на 7% серед прихильників правих сил (лише 14% схвалення) і на 2% з прихильниками лівих (14%). У цілому не схвалюють дії Макрона 69% французів – показник збільшився на 7%.
Зазначимо, що найвищі рейтинги Макрона були зафіксовані в самому початку його президентства – в травні і червні минулого року (62% і 64% задоволених його політикою відповідно).
Почему французы недовольны Макроном?
У перші 100 днів президентства Макрона позитивно оцінили лише 36% французів. І вже до серпеня рейтинг впав до 40%. Вже через місяць у Франції відбулися масштабні акції протесту проти реформи праці. Попри це, Макрон 22 вересня підписав п'ять указів, які реформують Кодекс про працю, які набули чиності в силу на початку 2018 року.
Однак відставка міністра комплексних екологічних перетворень Ніколя Юло, який оголосив про вихід з уряду, не сповістивши про це попередньо ні прем'єра, ні президента, заявивши: "Я більше не хочу обманювати самого себе" стала ще одним ударом по авторитету глави держави.
Третьою хвилею стала резонансна справа Беналла – охоронця Макрона, який побив двох демонстрантів на акції. Макрону пригадали його передвиборчу заява про те, що винуватці поліцейського свавілля повинні нести відповідальність, яку б високу посаду вони не займали.