Макрон має намір реформувати французький парламент та судову владу – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Макрон має намір реформувати французький парламент та судову владу – експерт Макрон має намір підвищити ефективність політичної системи Франції © EPA / CARSTEN KOALL
Реформи спрямовані на вдосконалення французької політичної системи в трьох вимірах: ефективність, репрезентативність, відповідальність.

Виступаючи з програмною промовою перед депутатами обох палат французького парламенту, президент Франції Емманюель Макрон анонсував низку інституційних реформ національної політичної системи. Зокрема – реформу парламенту та ліквідацію Республіканського суду справедливості.

Про це у своїй статті для DT.UA пише експерт Ради зовнішньої політки "Українська призма" Надія Коваль. Автор зазначає, що основою "революції Макрона" покликані стати інституційні трансформації, які повинні бути введені протягом одного року.

Метою запропонованих реформ, як зазначає автор, є удосконалення французької політичної системи в трьох вимірах: ефективність, репрезентативність, відповідальність. Президент, при цьому, висловив готовність винести деякі із запропонованих заходів на референдум.

"Ефективність насамперед стосується реформи парламенту. Макрон хоче, щоб скорочений на третину парламент видавав менше законів, ухвалював їх за спрощеною процедурою, переглядав щодва роки і саме законодавство, і його імплементацію та більш активно здійснював функцію контролю. Така реформа матиме глибокі наслідки не лише для повсякденної роботи парламенту - зміниться весь поділ Франції на виборчі округи, що порушить певні "феодальні" звички й традиції структурування національної політики", – йдеться в статті.

За словами Коваль, репрезентативність повинна відображатися в обранні принаймні частини парламенту (до чверті) за пропорційним принципом. Аналітик зазначає, що це – хороша новина для радикальних сил (зокрема "Національного Фронту"), для якого саме система мажоритарних виборів є ключовою перешкодою для отримання більшої кількості місць у парламенті.

Крім того, передбачається реформа Економічної, Соціальної і Природоохоронної ради і відродження інституту петицій.

"І, нарешті, відповідальність стосується забезпечення справжньої незалежності судової гілки влади та завершення її відокремлення від виконавчої. Серед конкретних заходів - ліквідація Республіканського суду справедливості, створеного для того, щоб судити міністрів", – зазначає Коваль.

5 липня Нижня палата парламенту Франції проголосувала за надання вотуму довіри уряду президента Еммануеля Макрона. За відповідне рішення проголосували 370 депутатів, ще 67 проголосували проти, а 129 утрималися.

Детальніше про реформи, які Макрон має намір реалізувати на посаді президента Франції, читайте в статті "Візії нової Франції та шлях до їх утілення" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі