Лідер Венесуели Ніколас Мадуро підписав указ про запровадження надзвичайного економічного стану, щоб підтримати виробничі сектори країни на тлі “економічної війни” уряду США, повідомляє Bloomberg.
Указ оголошує надзвичайний економічний стан у Венесуелі на 60 днів і дозволяє Мадуро вжити всіх необхідних заходів, щоб забезпечити зростання економіки.
За словами Мадуро, ці заходи включають призупинення федеральних, державних і муніципальних податків, а також дозвіл на витрати з казначейства та інших джерел фінансування, не передбачених у річному бюджеті.
Крім того, документ передбачає створення інституцій для боротьби з ухиленням від сплати податків, а ще призупинення податкових пільг, створення механізмів імпортозаміщення та сприяння інвестиціям.
“Дуже важливо отримати нові джерела інвестицій”, - сказав Мадуро, додавши, що інвестори у Венесуелі “отримають особливий режим”.
Указ, який потребує схвалення парламенту і конституційної палати Верховного суду країни, також надає президенту повноваження запроваджувати інші “відповідні” заходи “для гарантування економічної й соціальної стабільності”.
62-річний Мадуро перебуває при владі у Венесуелі з 2013 року. У січні він вчергове вступив на посаду президента, попри протести та заяви опозиції про фальсифікації на виборах. Євросоюз не визнавав перемогу Мадуро, а США вважають переможцем виборів кандидата від опозиції. Україна також не визнає Мадуро президентом Венесуели.
Відтоді, як Мадуро прийшов до влади як обраний наступник соціалістичного лідера Уго Чавеса, економіка Венесуели значно скоротилася і багато жителів країни виїхали.