Невизнаний президент Аляксандр Лукашенко в черговий раз виступив проти об'єднання Білорусі з Росією зі створенням єдиних органів влади. Раніше Лукашенко виступав проти об'єднання країн через відсутність рівноправної основи., однак висловлювався і за об'єднання.
"Сьогодні світ змінився настільки, що розмови про те, що Білорусь повинна увійти до складу Росії чи Росія повинна увійти до складу Білорусі, або ми взагалі якось повинні злитися, створивши єдині органи управління... Світ настільки змінився, що просто було б нерозумно навіть працювати в цьому напрямку", - цитує Лукашенка державне агентство "БелТА".
Лукашенко вважає це абсолютно не потрібним.
"Тому що, існуючи як суверенна незалежна держава, ми можемо вибудувати таку систему відносин, що ця система буде потужнішою, ніж в самій Російській Федерації взаємини окремих територій", - упевнений він.
Росія і Білорусь підписали договір про створення Союзної держави у 1999 році. Документ передбачає тісну інтеграцію двох країн у політичній, економічній, військовій, валютної, культурній та інших сферах.
Через 20 років прем'єр-міністри Росії і Білорусі Дмитро Медведєв і Сергій Румас погодили деталі програми максимальної економічної інтеграції обох країн, що можна розцінювати як крок до створення конфедерації країн.
При цьому Лукашенко максимально ухиляється від наполегливих пропозицій Путіна, який наполягає на фактичному приєднанні Білорусі до РФ. У публічному просторі Лукашенко дотримується позиції "росіяни хочуть позбавити нас суверенітету, а ми думали, що вони - наші брати".
Детальніше про те, як Лукашенко перевіряє Кремль на міцність, читайте в статті Андрія Паливоди для ZN.UA "Без анексії й інтеграції".