Президент Білорусі Олександр Лукашенко вказав на неможливість політичного об'єднання очолюваної ним держави з Росією, пославшись на небажання білоруського народу.
«Якби я навіть погодився на об'єднання, в Білорусі це ніколи не сприймуть», - заявив Лукашенко в інтерв'ю Дмитру Гордону, що транслювалося ввечері в четвер, 6 серпня.
За словами президента, білоруський народ «перезрів» для цієї ідеї, і об'єднання було можливе «років 20-25 тому», але не зараз.
Росія і Білорусь підписали договір про створення Союзної держави у 1999 році. Документ передбачає тісну інтеграцію двох країн у політичній, економічній, військовій, валютної, культурній та інших сферах.
Через 20 років прем'єр-міністри Росії і Білорусі Дмитро Медведєв і Сергій Румас погодили деталі програми максимальної економічної інтеграції обох країн, що можна розцінювати як крок до створення конфедерації країн.
При цьому Лукашенко максимально ухиляється від наполегливих пропозицій Путіна, який наполягає на фактичному приєднанні Білорусі до РФ. У публічному просторі Лукашенко дотримується позиції "росіяни хочуть позбавити нас суверенітету, а ми думали, що вони - наші брати".
Детальніше про те, як Лукашенко перевіряє Кремль на міцність, читайте в статті Андрія Паливоди для ZN.UA "Без анексії й інтеграції".