У липні цього року рішення про будівництво було відкладено до осені.
Станція Hinkley Point буде розташована на місці вже існуючої АЕС в графстві Сомерсет на південному заході Англії. Її буде споруджувати консорціум на чолі з французької компаній EDF, в який у якості інвесторів увійдуть також китайські державні компанії. Франція погодилася взяти на себе дві третини витрат, Китай - одну третину. Будівництво АЕС обійдеться в 16 мільярдів фунтів (близько 26 млрд доларів).
На новій електростанції буде два реактора, термін експлуатації яких складе близько 60 років. За розрахунками, станція буде забезпечувати приблизно 7% потреби Сполученого Королівства в електроенергії.
Критики угоди попереджають про загрози навколишньому середовищу і про можливе подорожчання будівництва. Особливе занепокоєння викликають потенційні проблеми з енергетичною безпекою в умовах залежності національної енергетики від іноземних урядів.
Побоювання актуальні з урахуванням того, що Китай погодився інвестувати кошти в будівництво Hinkley Point в рамках домовленості про будівництво відразу трьох атомних станцій - в Hinkley Point, Сайзвіллі і Бредвіллі.
Влада Великобританії намагалися розвіяти побоювання заявою про те, що після завершення будівництва в Hinkley Point у всіх наступних об'єктах атомної енергетики уряду буде належати окрема частка акцій.
"Це стане гарантією, що великі пакети акцій не можуть бути продані без відома британського уряду", - йдеться в заяві.
Повідомлялося, що Пекін підганяє Лондон з прийняттям рішення про будівництво АЕС. У КНР заявляли, що затримка з початком будівництва АЕС вже призвела двосторонні відносини до "критичного історичного моменту".