Премєр-міністр Великої Британії Ліз Трасс оголосила, що йде у відставку з посади прем’єр-міністра після бурхливих 45 днів на посаді, в результаті яких вона обвалила фінансові ринки, втратила двох ключових міністрів і втратила довіру майже всіх своїх депутатів, повідомляє The Guardian.
Свою заяву вона розпочата зі слів, що прийшла на посаду «в період великої економічної та міжнародної нестабільності». За її словами, Британію «надто довго стримували низькі темпи економічного зростання».
Трас заявила, що була обрана своєю партією з мандатом змінити це. Її уряд «змінив рахунки за енергоносії» та скоротив національне страхування, а також «виклав бачення економіки з низькими податками та високим темпом зростання, яка б скористалася перевагами свобод Brexit».
«Я визнаю, що враховуючи ситуацію, я не можу виконати мандат, на який мене обрала Консервативна партія», - заявила прем’єрка.
Трасс сказала, що уже повідомила короля про намір піти у відставку з поста лідера Консервативної партії. Раніше вона зустрілася з головою комітету 1922 сером Гремом Брейді, де вони «погодилися, що вибори керівництва будуть завершені протягом наступного тижня».
«Це гарантуватиме, що ми залишатимемося на шляху виконання наших фіскальних планів і підтримки економічної стабільності та національної безпеки нашої країни», - додала вона.
Трасс сказала, що залишиться на посаді прем'єр-міністра, доки не буде обраний наступник.
Ліз Трасс пішла у відставку з поста прем'єр-міністра після всього 45 днів перебування на посаді. Вона стане прем'єр-міністром з найкоротшим терміном перебування в історії Великої Британії.
На початку вересня Ліз Трасс перемогла на виборах лідера Консервативної партії та замінила Бориса Джонсона на посту прем’єр-міністра, який пішов у відставку в липні.
Пропозиції уряду Трас про зниження податків та можливі надзвичайні дії Банку Англії викликали ринковий хаос у Великій Британії та падіння курсу стерлінгів.
Ще на початку тижня Ліз Трасс перепросила за помилки у своїй програмі, які призвели до того, що довіра інвесторів випарувалась, а її рейтинг досяг мізерного рівня, однак заявила, що не піде з посади.
Про те, як Британія зіштовхнулася з політичною й фінансовою кризою і чи буде на її фоні Лондон і надалі союзником Києва та одним із лідерів надання допомоги нашій країні читайте у статті Віктора Константинова «Важка зима Трасс: чи залишиться Британія союзницею України?».