Литва вирішила направляти на відновлення України штрафи за недотримання санкцій проти РФ

Поділитися
Литва вирішила направляти на відновлення України штрафи за недотримання санкцій проти РФ © urm.lt
Сейм проголосував за відповідні поправки в законодавство.

Литва вирішила спрямувати на відновлення України штрафи, отримані за недотримання міжнародних та національних санкцій проти РФ, передає LRT. Зокрема, кошти надсилатимуть у Фонд розвитку співробітництва.

Цього тижня за відповідну поправку до Закону про співробітництво та гуманітарну допомогу проголосували 99 депутатів Сейму. Таких депутатів, які б утримались або проголосували проти, не було. 

Згідно з поправкою, до вказаного фонду перерахують кошти, отримані від штрафів і конфіскованого майна, у разі недотримання міжнародних або національних санкцій. Цією ж поправкою передбачено, що гроші направлять на підтримку, пов’язану виключно з відновленням та відбудовою України, яка знадобилася внаслідок російської агресії. Відповідні зміни діятимуть до січня 2034 року.

«Мета полягає в тому, щоб Литва спільно сприяла відбудові України та продемонструвала рішучу позицію щодо надання їй підтримки перед обличчям російської агресії», – зазначила заступниця міністра закордонних справ Литви Йовіта Нелюпшєне, представляючи проєкт у Сеймі.

Вона додала, що Литва вирішила не чекати відповідних рішень на рівні ЄС чи міжнародному рівні та почала самостійно вживати заходи, які сприятимуть відбудові України.

Литовський Кодекс про адміністративні проступки передбачає від 200 до 6 тисяч євро штрафу за порушення міжнародних санкцій або обмежувальних заходів, встановлених законами Литви.

На допомогу українцям, чию країну руйнують російські загарбники, приходять десятки країн світу і міждержавні організації. Програма U-LEAD (Ukraine — Local Empowerment, Accountability and Development, перекладається як «Україна — посилення на місцях, підзвітність і розвиток») раніше допомагала з децентралізацією. Тепер організовує «швидку допомогу» для екстреного відновлення постраждалих від російських обстрілів сіл і міст. Про те, як це відбувається читайте в матеріалі Віктора Конева «Де українським громадам шукати допомоги у відновленні».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі