Литва почала будувати дротяну стіну на кордоні з Білоруссю, повідомляє литовське видання Delfi.
30-кілометровий бар'єр з'явиться недалеко від міста Друскінінкай.
Навіщо будують цю стіну
Стіну створюють для того, щоб обмежити потік нелегальних мігрантів з Білорусі.
З початку року біля Друскінінкай затримали найбільшу кількість нелегалів - понад 500. На всій території кордону з Білоруссю цей показник перевищує 1500. Найбільше зафіксували нелегалів з Іраку.
11 червня Литва оголосила про плани побудувати табір для біженців з Білорусі, а 2 липня через різке збільшення нелегальних мігрантів в країні оголосили надзвичайний стан.
Що кажуть в Білорусі
У червні невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що його країна не буде заважати транзиту нелегальних мігрантів і наркотиків в Європу. Так він відповів на те, що він називає "гібридною війною європейських країн проти Білорусі".
Лукашенко мстить країнам Європи за санкції проти нього і його оточення в зв'язку з придушенням протестів у Білорусі після виборів у 2020 році, а також за примусову посадку пасажирського літака заради арешту опозиційного журналіста Романа Протасевича.
А що на кордоні України з Білоруссю
В Україні є три пункти тимчасового перебування нелегальних мігрантів: в Чернігівській, Волинській і Миколаївській областях, загальна кількість місць в них - 566. Станом на 2 липня, там перебувають всього 147 людей, тобто перевантаження зараз немає.
Потік мігрантів з Білорусі в Україну посилився в 2020 році на тлі боротьби Лукашенка з масовими протестами проти його чергової перемоги на виборах.
26 травня Україна закрила авіасполучення з Білоруссю після арешту Романа Протасевича. На такий же крок пішли ЄС, США, Канада та інші демократичні країни. У відповідь на це Лукашенко з 1 червня ускладнив правила в'їзду до Білорусі з України, Литви та Польщі , а також заявив про вихід Білорусі з Східного партнерства.