Литва не сяде за стіл переговорів із Лукашенком – міністерка

Поділитися
Литва не сяде за стіл переговорів із Лукашенком – міністерка © Delfi.lt
На литовсько-білоруському кордоні близько двох тисяч мігрантів, може повторитися «польський сценарій».

На литовсько-білоруському кордоні перебувають близько двох тисяч біженців, білоруські силовики вичавлюють їх у район міста Дев'янішкес, ситуація на цій ділянці кордону може повторити події на кордоні Білорусі та Польщі, вважає міністерка внутрішніх справ Литви Агне Білотайте.

«Ситуація на литовсько-білоруському кордоні є стабільною, але напруженою. Ми готові до будь-яких сценаріїв з огляду на непередбачуваність Лукашенка. Але всі наші структури, усі інституції перебувають у максимальній готовності», - зазначила міністерка в інтерв'ю LRT.

Відповідальність за міграційну кризу на кордоні Білотайте поклала на білоруського диктатора. «Йде війна, використовуються будь-які засоби. Лукашенко грає без правил, це боротьба без правил», - наголосила вона.

Журналісти запитали міністерку, чи готова Литва брати участь у переговорах з Алєксандром Лукашенком від імені ЄС як постраждала від міграційної кризи країна. Однак очільниця МВС Литви відкинула можливість будь-яких переговорів, наголосивши: вона не уявляє, «якою мовою можна спілкуватися зі злочинцем».

«Не уявляю, як можна вести якісь переговори, політичні переговори зі злочинцем. У певному сенсі це надає йому суб'єктності. Технічні питання врегулювання гуманітарної кризи – можливо, але на політичному рівні я не можу уявити. Я гадки не маю, як розмовляти з таким злочинцем і сісти за стіл переговорів», - підсумувала Білотайте.

Нагадаємо, 16 листопада в.о. канцлерки Німеччини Ангела Меркель провела телефонну розмову з Алєксандром Лукашенком. Вона стала першим прямим контактом між самопроголошеним президентом Білорусі та лідером однієї із західних країн після президентських виборів 2020 року. Сторони обговорили ситуацію із біженцями на кордонах, перспективи вирішення міграційної проблеми.

15 листопада очільники МЗС країн ЄС погодили п'ятий пакет санкцій проти режиму Лукашенка. Під обмеження потраплять ті, хто допомагає диктаторові створювати міграційну кризу. Своєю чергою, Алєксандр Лукашенко поставив ультиматум для завершення міграційної кризи: він хоче, щоб Євросоюз визнав легітимність його влади та зняв з Білорусі всі санкції.

Ситуація на білорусько-польському кордоні загострилася 8 листопада: мігранти штурмують кордон, намагаючись прорватись на територію ЄС, у цьому їм допомагають білоруські силовики. Владімір Путін та Алєксандр Лукашенко використовують штучно створену міграційну кризу для тиску на Європу.

Докладніше про те, як режим Лукашенка використовує міграційну кризу, читайте у статті Олександра Шевченка «Лукашенко проти Європи: кривава гра на витривалість» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі