Польща заявила, що Білорусь продовжує звозити мігрантів до своїх кордонів.

Поділитися
Польща заявила, що Білорусь продовжує звозити мігрантів до своїх кордонів.
Прем'єр-міністр Польщі вважає, що ситуація в Афганістані після захоплення влади талібами може використовуватися як наступний крок у гібридній війні проти Заходу.

У неділю під час візиту прем'єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького до країн Балтії для пошуку підтримки у кризі, Польща звинуватила Білорусь у тому, що вона продовжує переправляти мігрантів до свого кордону, незважаючи на розчищення таборів на початку цього тижня, повідомляє Reuters.

Європа звинувачує Білорусь у тому, що вона привозить тисячі людей з Близького Сходу і змушує їх перетинати кордон із Європейським Союзом, який перебуває у розбіжностях із президентом Білорусі Олександром Лукашенком після спірних виборів минулого року.

Мінськ, який заперечує розпалювання кризи, очистив табір для мігрантів неподалік кордону в четвер і почав репатріацію деяких людей до Іраку, явно змінивши курс у конфлікті, який переріс у велику конфронтацію між Сходом та Заходом.

Проте Польща заявляє, що Мінськ продовжує доставляти сотні мігрантів до кордону, де, як вважають, близько 10 мігрантів загинули через холодну зиму.

«У суботу… група із близько 100 дуже агресивних іноземців, яких привезли до кордону білоруські військовослужбовці, спробувала силою проникнути до Польщі. (Польські) служби перешкодили перетину кордону», - повідомив прикордонник у неділю у Twitter.

За словами прикордонника, у суботу мігранти зробили 208 спроб прорватися до Польщі з Білорусі, що дещо більше, ніж у п'ятницю, але набагато менше ніж 501 спроби, зафіксованої у середу.

Сусідня Литва повідомила, що 44 мігрантам не дозволили в'їзд у суботу, що є найнижчим показником за тиждень.

Десяток мігрантів з Іраку, у суботу виступаючи через кордон з Білоруссю на литовському порталі новин DELFI, заявили, що їх примусово привезли туди на військових вантажівках білоруські чиновники, які проігнорували їх бажання повернутися до Іраку.

«Прелюдія до чогось гіршого»

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький відвідав Естонію та Литву в неділю, щоб обговорити кризу зі своїми колегами із країн Балтії. Пізніше він вирушить до Латвії.

«Сьогодні, на східному кордоні Польщі, ми маємо справу з війною нового типу, війною, в якій мігранти та дезінформація є зброєю, гібридною війною», – сказав Моравецький у столиці Естонії Таллінні, заявивши про обговорення додаткових економічних санкцій проти Мінська.

Моравецький сказав у Литві, що він отримує інформацію про те, що складна ситуація в Афганістані після того, як таліби захопили країну у серпні, «може бути використана як наступний етап міграційної кризи».

«Я думаю, щось, що розгортається на наших очах, ці драматичні події, може бути лише прелюдією до чогось набагато гіршого», - додав він.

Польща та Литва закликали Європейський Союз та НАТО продовжити підтримку.

«Для нас дуже важливо, щоб будь-які переговори (з Білоруссю) узгоджувалися з Литвою, Польщею та Латвією, які перебувають в авангарді гібридної атаки, і не ухвалювалися рішення, які не вирішували б ситуацію докорінно», - заявила прем'єр Литви Інгріда Симоніте.

Міністр закордонних справ Франції заявив у неділю, що Росії довелося чинити тиск на свого союзника Білорусь, щоб покласти край кризі мігрантів.

Опитування SW Research, опубліковане щоденною газетою Rzeczpospolita в неділю, показало, що 55,1% поляків стурбовані тим, що криза на кордоні може перерости в регулярний збройний конфлікт.

Однак у суботу сотні людей взяли участь в акціях протесту у Варшаві та неподалік кордону з Білоруссю, вимагаючи допомоги мігрантам.

Міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау заявив, що глави міністерств закордонних справ країн Європейського Союзу погодили п'ятий пакет санкцій щодо Білорусі.

Про те, що відбувається на кордоні і як Польща вирішуватиме міграційну кризу, читайте у статті Олександра Шевченка «Лукашенко проти Європи: кривава гра на витривалість».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі