Лісники України висадили 155 мільйонів саджанців у рамках програми “Зелена країна”

Поділитися
Лісники України висадили 155 мільйонів саджанців у рамках програми “Зелена країна”
На думку заввідділом Українського НДІ лісового господарства та агромеліорації Валентини Мєшкової, тісніша взаємодія лісівників-практиків із вченими дасть значно більший економічний та екологічний ефект.

Незважаючи на широкомасштабну війну, розв'язану Путіним проти України, за місяць лісокультурної кампанії підприємства Держлісагентства висадили 103,2 млн. саджанців дерев на площі 15184,6 га, повідомляє державне агентство лісових ресурсів України.

«Під час війни ми продовжуємо озеленення нашої країни. Більше того, у планах збудувати у 8 областях сучасні селекційно-насінні центри, щоб збільшити потужності для вирощування посадкового матеріалу на майбутні роки», - наголосив голова держлісагентства Юрій Болоховець.

Нагадаємо, відповідно до державної програми "Зелена країна", затвердженої президентським указом у 2021 році, за 3 роки в країні передбачалося висадити 1 млрд. саджанців.

На прохання DT.UA своїм баченням реалізації програми поділилася завідувачка лабораторії захисту рослин Українського НДІ лісового господарства та агромеліорації, професор Харківського аграрного університету Валентина Мєшкова.

Співрозмовниця DT.UA застерегла від укоріненого прагнення чиновників рапортувати про освоєні кошти та засаджені новим лісом площі.

“Звичайно, внаслідок військових дій частина лісів вигоріла, багато лісів заміновані. Але там, де це можливо, роботи з лісоустрою ведуться, і це чудово. Проте ліс садити треба там, де це потрібно. При цьому треба врахувати, що за посадженим лісом доведеться доглядати, тобто витрачати сили та ресурси. Так що краще посадити ліс на невеликій площі, але довести його до стиглості, ніж охоплювати нові території, не завжди придатні для лісу, а більш екологічно ефективні, як, наприклад, степ чи болото”, - зазначила вона.

"І я б не радила витрачати сили та засоби, щоб тільки відрапортувати про створені площі, а потім кілька разів доповнювати і пересаджувати лісові культури", - додала вчена.

Валентина Мєшкова також наголосила на існуючій недооцінці ролі науки в лісовому господарстві України. Зокрема, у проектах лісоустрою й досі використовуються кліматичні показники 40-річної давності. Українські вчені-біологи спілкуються із закордонними колегами, вони працюють на рівні останніх досягнень науки, але часто це робиться в умовах недофінансування на чистому ентузіазмі.

”Кліматичні умови змінюються, зокрема, внаслідок дій людини. У кожному регіоні і в кожному лісонасадженні вони стають більш менш сприятливими для тих чи інших видів рослин, для тварин, які пов'язані з цими рослинами. а також для їхніх природних ворогів. Тому зміни є і будуть, але треба уникати некомпетентних рішень”, - наголосила Валентина Мєшкова.

Доктор Мєшкова змушена була виїхати з Харкова, який зазнає постійних бомбардувань з боку російських окупантів, і зараз тимчасово живе в одній із європейських держав, не припиняючи займатися наукою. Зокрема, разом з колегами працює над «Технічними вказівками щодо захисту лісу від шкідників та хвороб», проектом державного стандарту «Охорона та захист лісу», «Атласом симптомів та ознак пошкодження та ураження лісових дерев шкідливими організмами» та ін.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі