Наразі лише 21% жителів Німеччини, Франції, Великобританії, Італії, Нідерландів, Польщі та Литви підтримують вступ Туреччини до Євросоюзу.
Як пише в своїй статті для DT.UA Тетяна Силіна, про це свідчать результати соцопитування, проведеного на замовлення Ялтинської європейської стратегії (YES).
В ході опитування, громадянам Німеччини, Франції, Італії, Литви, Великобританії, Польщі та Нідерландів були задані питання про їхнє ставлення до гіпотетичного вступу до ЄС Туреччини, Марокко, Росії та України, а також приєднання України до НАТО. У кожній країні було опитано трохи більше 1 тис. респондентів.
"Якщо взяти узагальнений по всіх державах результат, то при відповіді на запитання "Уявіть, що наступні країни подаються на входження в ЄС і виконали всі умови для вступу. Особисто ви будете за чи проти приєднання цих країн?" голосиєвропейців розподілилися так: за вступ України - 48% опитаних, Росії - 33%, Марокко - 26%, Туреччини - 21%", - йдеться в статті.
Силіна звертає увагу на обвальне падіння кількості європейців, які бажають бачити Туреччину членом ЄС. Оскільки соціологічне дослідження на замовлення YES та Фонду Віктора Пінчука – вже четверте (попередні проводилися у березні та листопаді 2005 р., а також в січні 2007 р.), його автори відстежили ще й динаміку настроїв громадян країн Євросоюзу.
"Якщо результати перших трьох хвиль опитувань - у 2005 й 2007 рр. - відрізняються неістотно, то різниця з 2017-м величезна. Так, кількість французів, які не заперечують проти членства Туреччини в ЄС, з 37% у березні 2005-го знизилася до 16%, італійців - з 49 до 26%, поляків - з 55 до 35%, британців - з 50 до 29%. Новачки дослідження - Литва й Нідерланди - також проголосували б проти членства Туреччини, щоправда, при цьому литовці з усіх опитаних виявилися найбільш лояльними до турків і дали їм 42% "за", тоді як голландці - усього лише 13%", - вказує автор.
Найменшу кількість голосів "за" вступ Туреччини до ЄС дали в Німеччині.
"З 2005 р. кількість німців, які схвалюють вступ Туреччини в ЄС, знизилося більш ніж у чотири рази - з 36 до 8%, а 92% виступають проти (причому 70% - категорично)", - йдеться в статті.
Детальніше про результати нового соціологічного дослідження YES читайте в статті Тетяни Силиной "Відлуння наших справ" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".