Ліки від діабету можуть допомогти запобігти деменції – дослідження

Поділитися
Ліки від діабету можуть допомогти запобігти деменції – дослідження
Дослідники закликають до клінічних випробувань, щоб перевірити теорію.

Певні типи ліків, що використовуються для лікування діабету 2 типу, можуть допомогти запобігти деяким випадкам деменції, свідчать результати нового дослідження, пише Bloomberg.

Дослідження ґрунтується на попередніх даних, які свідчать про те, що ці препарати можуть бути корисними у боротьбі з важкими захворюваннями, пов'язаними з втратою пам'яті та когнітивних здібностей.

Вчені виявили зниження ризику деменції на 35%, пов'язане з класом препаратів Forxiga компанії AstraZeneca Plc та Jardiance компанії Boehringer Ingelheim GmbH, які називаються інгібіторами натрій-глюкозного котранспортера 2. Їх порівнювали з так званими інгібіторами дипептидилпептидази-4, до яких належать препарати Galvus від Novartis та Invokana від Johnson & Johnson.

Дослідження, в якому були використані дані з бази даних національного медичного страхування Південної Кореї, було опубліковане в Британському медичному журналі. Воно показало, що поряд з потенційним зниженням ризику деменції, пов'язаним з інгібіторами SGLT2, також спостерігається зниження ризику хвороби Альцгеймера на 39% і судинної деменції на 52%.

Оскільки дослідження було лише спостережним, у ньому не встановлено причинно-наслідковий зв'язок між препаратом і впливом на ризик деменції. Вчені закликали до проведення клінічних випробувань для перевірки цієї теорії. Інші дослідження також показали, що інгібітори SGLT2 пов'язані зі зниженням ризику розвитку деменції.

«Механізм, за допомогою якого відбувається цей вплив, невідомий, але, ймовірно, він пов'язаний або з впливом на запалення в мозку, або зі зниженням ризику цереброваскулярних подій, або з модуляцією метаболізму глюкози в мозку», – вважає Іван Койчев, старший клінічний дослідник Dementia Platform UK, яка базується в Оксфордському університеті.

Раніше повідомлялося, що вчені розробили новий аналіз крові, який виявляє хворобу Альцгеймера ще до появи симптомів

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі