Лідери ЄС у жовтні обговорять можливість поліпшення відносини з РФ, але із збереженням санкцій - Reuters

Поділитися
Лідери ЄС у жовтні обговорять можливість поліпшення відносини з РФ, але із збереженням санкцій - Reuters © joinfo.ua
Антиросійські санкції, ймовірно, залишаться в силі.

Лідери ЄС хочуть поліпшити відносини з РФ без скасування санкцій
Лідери ЄС хочуть поліпшити відносини з РФ без скасування санкцій

Лідери Євросоюзу розглянуть стан відносин з Росією і можливість їх поліпшення на саміті 20-21 жовтня, повідомляє Reuters. Включення цього питання до порядку денного сталося після того, як низка країн-членів ЄС висловлюють все більше роздратування економічними санкціями проти Москви, введеними Брюсселем через роль РФ у кризі в Україні.

Але, швидше за все, санкції проти РФ залишаться в силі, особливо ті, що стосуються анексії Криму, зазначає видання.

Reuters нагадує, що ряд журналістських розслідувань нещодавно показав, як європейські компанії, в тому числі німецький рітейлер Metro та французький Auchan вели бізнес у Криму, незважаючи на режим штрафних санкцій.

Втім є п'ять країн, які скептично ставлятьс до питання продовження санкцій проти Росії: Італія, Греція, Кіпр, Словаччина і Угорщина прагнуть повернутися до ведення бізнесу з РФ, головним постачальником газу ЄС, не в останню чергу для того, щоб допомогти компенсувати повільні темпи економічного зростання в Європі.

"Продовжувати санкцій стає все важче. Але це можна було б зробити, якби переконати ключових скептиків у тому, що існують і інші елементи в політиці ЄС щодо Росії, а не тільки санкції", сказав високопоставлений чиновник ЄС.

У той же час інший чиновник прогнозує, що ситуація з санкціями залишиться практично на тому ж місці, як зараз. За його словами, ніхто з членів ЄС не хоче виглядати єдиною країною, яка заблокує рішення (повинно прийматися одноголосно - ред.). Інша справа, якщо таких країн буде кілька.

Видання нагадує, що нещодавно Італія закликала ретельніше обговорювати санкції замість того, щоб просто технічно їх продовжувати кожні шість місяців.

Держави, які налаштовані менш дружньо по відношенню до Росії, все частіше визнають, що деякі поступки можуть бути необхідні для підтримання загальної позиції щодо санкцій. "Нам потрібно поговорити про наших спільних інтересах з Росією, залишаючись при цьому одностайними щодо санкцій", - сказав один такий дипломат.

Більше про те, з чого виходить та чи інша країна ЄС, формуючи своє ставлення до подій в Україні і оцінку дій Росії проти нашої країни, читайте у спецпроекті "Викрадення Європи" на сайті DT.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі