Лідери G7 виділять на вакцинацію бідних країн $7,5 млрд

Поділитися
Лідери G7 виділять на вакцинацію бідних країн $7,5 млрд © trend.az
США виділять на програму вакцинації $4 млрд.

Лідери економічних держав Великої сімки (G7), в п'ятницю домовилися «активізувати співпрацю» у відповідь на пандемію коронавірусу і збільшити зобов'язання щодо фінансування вакцинації бідних країн до 7,5 млрд доларів.

«Сьогодні, коли фінансові зобов'язання перед ACT-A і COVAX збільшилися більш ніж на 4 мільярди доларів, загальна підтримка G7 становить 7,5 мільярда доларів», - йдеться в спільній заяві елітного клубу, в який входять Велика Британія, Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія і США.

Після своєї першої зустрічі в цьому році, проведеної віддалено через пандемію, лідери G7 заявили, що вони прискорять глобальну розробку і впровадження вакцин і підтримають «доступний і рівноправний доступ до вакцин» і лікування від Covid-19.

Так, президент США Джо Байден анонсував виділення урядом $4 млрд на глобальну ініціативу COVAX.

"Сьогодні я заявляю, що Сполучені Штати роблять внесок $2 мільярда в ініціативу COVAX і обіцяють (виділити - ред.) додаткові $2 млрд, щоб закликати інших активізувати свої зусилля", - підкреслив він, передає France 24.

Зокрема, США нададуть $2 млрд до кінця місяця а також направлять $2 млрд на фінансування програми в 2021-2022 роках. 4 мільярди доларів США були схвалені Конгресом в грудні і будуть розподілені до 2022 року.

США мають намір працювати через COVAX для забезпечення «справедливого розподілу вакцин і фінансування в усьому світі», заявила журналістам в четвер прес-секретар Білого дому Джен Дженніфер Псакі.

У свою чергу Німеччина додатково виділяє 1,5 мільярда євро (1,8 мільярда доларів) на поширення вакцин в найбідніших країнах світу, збільшивши раніше здійснений внесок на 600 мільйонів євро.

«Сьогодні ми хочемо чітко заявити: ми підтримуємо найбідніші країни. Німеччина надає ще 1,5 мільярда євро для Covax, ВООЗ та інших організацій», - йдеться в заяві Олафа Шольца.

Макрон закликав західні країни надати урядам африканських країн 13 мільйонів доз вакцини проти Covid-19 «якомога швидше».

«На африканському континенті працює 6,5 мільйона медичних працівників. Для їх захисту і забезпечення можливості їх систем охорони здоров'я витримати кризу коронавірусу потрібно 13 мільйонів доз», - сказав він на Мюнхенській конференції з безпеки по відео з Парижа.

Він сказав, що це складе всього 0,43 відсотка запасів вакцини на Заході, але це буде благом для африканських країн, які намагаються захистити своїх громадян.

«Якщо ми, європейці і американці, зможемо доставити ці 13 мільйонів доз в найкоротші терміни, це того варто, і це того варто для нашого авторитету», - сказав Макрон.

Раніше на цьому тижні генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш різко розкритикував «вкрай нерівномірний і несправедливий» розподіл вакцин проти Covid-19, зазначивши, що 10 країн провели 75% всіх вакцинацій. Програма COVAX вже не досягла своєї мети - почати вакцинацію від коронавірусу в бідних країнах одночасно з вакцинацією в багатих країнах. ВООЗ стверджує, що в 2021 році COVAX потрібно 5 мільярдів доларів. Гутерріш заявив в середу, що 130 країн не отримали жодної дози вакцини, і заявив, що «в цей критичний момент справедливість вакцини є найбільшим моральним випробуванням перед світовою спільнотою».

Програма COVAX, на яку також розраховує Україна, впроваджується Всесвітньою організацією охорони здоров'я з метою збільшити доступ 92 бідних країн до вакцин від COVID-19.

Україна в рамках програми глобальної гуманітарної ініціативи COVAX отримає 8 млн доз вакцини від коронавірусу. Перші 117 тис доз м-РНК вакцини від Pfizer-BioNTech американського виробництва.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі