Легкі випадки коронавірусу виявилися гіршими, ніж всі думають – The Guardian

Поділитися
Легкі випадки коронавірусу виявилися гіршими, ніж всі думають – The Guardian © Pixabay
Люди, які перехворіли "легкою формою" коронавірусу, мають довготривалі ускладнення.

Сьогодні прийнято вважати, що коли захворювання на коронавірус протікає у легкій формі, то ним не варто перейматися. Однак якщо вас заспокоюють звіти Всесвітньої організації охорони здоров’я про те, що понад 80% випадків інфікування у світі є легкими та безсимптомними, то краще подумати ще раз, чи варто бути спокійним. “Уніан” приводить переклад статті The Guardian у якій йдеться про те, що вірусологи намагаються зрозуміти всю біологічну механіку SARS-CoV-2. І зараз стає зрозумілим одне: кожен так званий легкий випадок коронавірусу може виявитися складнішим та небезпечнішим, ніж багато хто вважав до цього. 

За весь час пандемії люди звикли вважати, що пацієнти з “легкими” випадками коронавірусу, які не потребують лікування у відділенні інтенсивної терапії чи підключення до апарату ШВЛ, не матимуть серйозних проблем зі здоров’ям. На минулому тижні віцепрезидент Сполучених Штатів Майк Пенс на тлі зростання випадків зараження COVID-19 у 16 штатах зробив заспокійливу заяву. За словами Пенса, “добре”, що  майже половина нових пацієнтів є молодими американцями, у яких менший ризик важкого протікання хвороби, ніж у їхніх старших співгромадян. Такі висловлювання змушують повірити в те, що проблеми осіб із “легкою” формою коронавірусу закінчаться через два тижні після того, як вони захворіють. А щойно хвороба відступить, то їхнє життя знову прийде в норму. 

У деяких інфікованих і справді все відбувається саме за таким сценарієм. Однак, згідно з медичними дослідженнями й доказами, зібраними групами підтримки, багатьом пацієнтам, які перехворіли на “легку форму” COVID-19, насправді не так вже й пощастило. Адже у них проявляються довготривалі побічні ефекти. Лікарі у свою чергу досі намагаються зрозуміти всі наслідки “легкої” форми коронавірусу. 

При чому деякі з цих побічних ефектів можуть стати смертельними. Професор нейрохірургії клініки Маунт-Сінай в Нью-Йорку доктор Крістофер Келлнер говорить про те, що так звані "легкі" випадки коронавірусу в осіб, яких не госпіталізували, пов'язані з появою кров'яних згустків та тяжких інсультів. 

Це трапляється з пацієнтами, яким лише 30 років. За словами Келлнера, у травні його клініка запровадила план, в рамках якого, інфікованим COVID-19 призначали антикоагулянтні препарати для того, аби не допустити інсульту. Останній спостерігався у "молодих людей з легкими симптомами або взагалі без них".  

Лікарі тепер знають, що коронавірус впливає не лише на легені та кров людини. COVID-19 впливає також на нирки, печінку та мозок. Якщо ж ускладнення виникають саме з мозком, то серед інших симптомів у пацієнта можуть з’явитися сонливість та депресія. Коронавірус не так давно з’явився, щоб лікарі могли спрогнозувати довготривалі наслідки хвороби для людських організмів для одужання. Однак, вони можуть з'явитися в усіх пацієнтів не залежно від того, були вони госпіталізовані чи ні.  

Ще одним тривожним феноменом, який зараз виходить на передову - це так звані “довготривалі” пацієнти з коронавірусом, у яких хвороба триває місяцями. Згідно з дослідженням, проведеним у Нідерландах та опублікованим цього місяця, 1 622 пацієнти з COVID-19, чий вік у середньому дорівнював 53 рокам, скаржилися на низку довготривалих симптомів. Зокрема, 88% говорили про те, що відчувають сильну втому, 75% - мають утруднене диханням, 45% - тиск у грудях. При цьому 91% з цих пацієнтів не госпіталізували. Тобто у вказаних пацієнтів були серйозні ускладнення попри те, що їхні випадки захворювання на коронавірус вважалися “легкими”. Водночас 85% цих пацієнтів до інфікування вважали себе загалом здоровими. Через місяць чи більше після одужання тільки 6% вважали себе здоровими. 

Так, 26-річна Фіона Ловенстейн пройшла через тривалий, складний і нелінійний процес одужання після того, як їй встановили діагноз коронавірус. Жінка захворіла 17 березня, після цього її ненадовго госпіталізували з високою температурою, також вона мала кашель та задишку. Лікарі порадили Ловенстейн повернутися до лікарні, у разі погіршення симптомів. Щоправда натомість сталось щось інше. 

 "Я пережила цілу низку нових симптомів: біль в носових пазухах, біль у горлі, дуже тяжкі гастроентерологічні проблеми. У мене була діарея кожного разу, як я їла. Я серйозно втратила вагу, стала слабкою, дуже сонливою. Голова боліла, я втратила відчуття запахів", - розповіла жінка. 

Вона зазначила, що до середини травня її стан покращився. Однак вищеназвані симптоми все одно час від часу виникають знову. 

"Це наче удар по его, коли ти 20-річний, здоровий і активний, а потім заражаєшся і думаєш, що все скоро мине і буде добре. Але все відбувається зовсім не так", - сказала Ловенстейн. 

Жінка намагалася знайти інформацію про те, що з нею відбувається, однак не змогла цього зробити. Замість цього вона почала цікавитися, чи є ще люди, які мають схожі довготривалі симптоми. Ловенстейн створила спеціальний чат у Slack, до якого на даний момент приєдналися понад 5 600 осіб.  

Більшість із цих людей не госпіталізували після того, як вони інфікувалися. Однак симптоми у них зберігаються кілька місяців після того, як хвороба, схожа на застуду, відступила. При цьому більшості членів чату ще немає 50 років. Люди скаржаться на симптоми на зразок паралічу обличчя, судоми, втрату зору і слуху, головні болі, втрату пам'яті, діарею, серйозну втрату ваги тощо.  

"Для мене і, гадаю, багатьох інших людей визначення "легкого" захворювання від ВООЗ й інших органів означало, що такому випадку госпіталізація взагалі не потрібна. І що всі такі пацієнти просто полікуються від застуди вдома", - зазначила Ханна Девіс, яка провела опитування серед членів чату в Slack.  

"З моєї точки зору, це було дуже шкідливе твердження й повна дезінформація суспільства. Вона закрила доступ до вичерпної інформації для людей, які оцінювали рівні особистого ризику, а також відрізала "довготривалих" пацієнтів від допомоги, яка їм потрібна", - додала жінка. 

Станом на середу, 8 липня, у світі зафіксовано 11 799 443 випадки зараження COVID-19. Зокрема, за добу зафіксували коронавірус виявили у 176 702 осіб. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі