Про відповідне рішення повідомив в четвер журналістам в Гамбурзі глава МЗС РФ Сергій Лавров, пише РИА "Новости" з посиланням на близьку до сирійського уряду арабську газету "Аль-Ватан".
За словами Лаврова, передбачається, що з Алеппо вийде колона з 8 тисяч мирних жителів Алеппо.
Повідомляється, що зараз урядові війська Сирії вже контролюють близько 80% території Алеппо.
У той же час, глави зовнішньополітичних відомств США та РФ Джон Керрі і Сергій Лавров домовилися продовжити переговори про припинення вогню в сирійському Алеппо і доступі для гуманітарних вантажів, пояснила в четвер на брифінгу у Вашингтоні директор прес-офісу Державного департаменту США Елізабет Трюдо, повідомляє "Укрінформ".
Американські і російські військові і дипломати запланували у зв'язку з цим провести переговори 10 грудня в Женеві.
Як повідомлялося, недавня спроба прийняти резолюцію Радбезу ООН, що закликає учасників конфлікту до перемир'я, закінчилася безрезультатно. Представники кількох країн вимагали від Радбезу висловитися на користь десятиденного припинення вогню, щоб у місто могли пройти представники гуманітарних організацій. Проти такої резолюції виступив представник Росії Віталій Чуркін, він заявив, що гуманітарні проблеми використовуються Заходом лише як привід для просування політичного плану по зміні уряду в Дамаску.
У вівторок, 29 листопада, російські військові заявили про кардинальний перелом у ситуації навколо Алеппо. Раніше урядові війська президента Сирії Башара Асада почали там наступ за підтримки російських військ.
Держдепартамент США, МЗС Великобританії і Франції відзначили збільшення кількості жертв серед цивільного населення з початком наступу військ Асада на Алеппо.
Східна частина міста Алеппо перебувала під контролем повстанців сирійської опозиції впродовж чотирьох років. У ході нового наступу, який розпочався кілька тижнів тому, сили Асада, при підтримці російської авіації, зуміли відбити у повстанців вже 12 міських кварталів.
Сирійська опозиція готова продовжувати боротьбу проти Асада навіть після втрати Алеппо. Опозиціонери зазначають факт важливості Алеппо, але визнають, що в разі втрати міста у них є й інші не менш важливі населені пункти.
У зв'язку з бойовими діями, східні райони міста покинули тисячі мирних жителів. У східній частині Алеппо розбомблені всі лікарні, дефіцит їжі, питної води і медикаментів.
Детальніше про причини, учасників та хід сирійської війни читайте у проекті ZN.UA "Що важливо знати про конфлікт у Сирії".