Про це повідомляє "Польське радіо" з посиланням на інтерв'ю російського міністра закордонних справ. Він розповів російським журналістам, що в приватних розмовах європейські політики запевняють його, що вважають неправильним кроком конфронтацію ЄС з Росією. Водночас Лавров називає європейських дипломатів "недосвідченими, недалекоглядними і немудрими".
"Я сам часто задумуюся, чому так. Те, що європейці говорять публічно, часто не збігається з тим, що вони озвучують віч-на-віч", - переконує Лавров.
При цьому, він додав, що сама Україні нібито стала жертвою помилкової політики Євросоюзу, який "змушував Київ обирати між Сходом і Заходом". Зокрема, Лавров звинувачує в цьому Францію, Німеччину і Польщу, які, за його словами, найактивніше підштовхували Україну до підписання угоди про асоціацію з ЄС.
Та попри байки Лаврова про те, як Європа нібито не підтримує Україну і хоче "дружити" з Кремлем, минулого тижня ЄС продовжив ще на півроку санкції проти Росії. Це рішення підтримали усі країни-учасниці європейського об'єднання і воно набуло чинності 22 грудня. Того ж дня США розширили секторальні санкції проти Росії. Як повідомляє Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC), до "чорного списку" компаній в тому числі потрапили ВТБ 24, ряд "дочок" Сбербанка і "Яндекс.Деньги".
Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією) в декілька етапів у 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за підрив територіальної цілісності України.
Санкції більш високого рівня - економічні - були введені влітку 2014 року (ряд економічних санкцій США ввели ще навесні), після агресії Росії на сході України, в Донбасі.